Siber güvenlik konusunda yerliliğe destek

Siber Güvenlik

Türk Telekom, Ulusal Siber Güvenlik Stratejisi ve ‘Siber Vatan’ oluşturma vizyonuyla yerli ve milli ekosistemi destekleyen çalışmalarını sürdürüyor.

 Türk Telekom,  30 Kasım-2 Aralık tarihlerinde düzenleyeceği ‘SiberGüvenlik Haftası’nda, siber güvenlik ürünleriyle yer alacak. Türk Telekom’un ‘Uluslararası Siber Savaş ve Güvelik Konferansı ve Milli Siber Güvenlik Fuarı’ ana sponsoru olduğu hafta kapsamında siber güvenlik üzerine birçok konu masaya yatırılacak.

‘SiberGüvenlik Haftası’ öncesi açıklamalarda bulunan Türk Telekom Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Kıraç şöyle konuştu: “ Günümüzde artık ulusal güvenlik stratejilerinde de ele alınan bir kavram haline geldi. Özellikle ülkeler; kritik altyapılarına karşı siber saldırıları önlemek, siber saldırılara karşı ulusal güvenlik açıklarını azaltmak ve siber saldırılardan gelecek zararı ve toparlanma süresini en aza indirmek için şu an da yoğun çaba sarf ediyorlar. Türk Telekom olarak yeni ürün ve hizmetlerimizle 360 derece güvenlik hizmetleri sunarak ülkemizin verisini koruyoruz.”

Siber Güvenlik

“Yerli ve millî teknolojileri destekliyoruz ve aynı zamanda üretiyoruz”

Küresel standartlarda sertifikalara sahip uzman bir kadro ile 7/24 hizmet sağlandığını belirten Kıraç, “finans, telekomünikasyon, kamu ve e-ticaret müşterilerimiz başta olmak üzere ülkemizin veri güvenliğini korurken, yerlileştirme çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz. ‘Siber Vatan’ oluşturma vizyonu kapsamında öncelikle en kritik ve bize maliyeti en yüksek ürünlerin yerlileştirilmesi stratejimizi sürdürüyoruz. Ayrıca, yerli ve milli teknolojilerin geliştirilmesi kadar, bu teknolojileri geliştirmekte olan girişimlerin desteklenmesinin de büyük önem taşıdığına inanıyoruz. Türkiye’nin kendi güvenlik ürünlerini üretebilen ve diğer ülkelere pazarlayan bir ülke olması yolundaki hedefimiz doğrultusunda çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

Geleceğin siber güvenlik uzmanları yetişiyor

Türk Telekom yıl boyunca düzenlediği Siber Güvenlik Fikir Maratonu ve Kampı ile gençlerin kariyer gelişimini desteklerken, Türkiye’nin yetişmiş  güvenlik uzmanı ihtiyacına katkı sunuyor. Diğer yandan Türk Telekom, Türkiye’nin alanındaki en büyük işletmeleri başta olmak üzere, pek çok kamu kurumu, yerel yönetim, özel şirket, banka, e-ticaret firmaları, enerji şirketleri gibi binlerce müşteriye siber güvenlik alanında hizmet veriyor.

Bilim insanları Güneş’i karartmak istiyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir