En çok satan ikinci el otomobiller belli oldu

renault clio 1

Otomobil satışı söz konusu olduğunda Türkiye pazarındaki önemli aktörlerden biri olan Sahibinden.com, ikinci el satışlarına ilişkin önemli veriler paylaştı. Paylaşılan verilere göre Türkiye’de en çok 0 – 100 bin km arası araçlar talep görüyor.

En çok satan ikinci el otomobiller belli oldu. Sahibinden.com geçtiğimiz aya ilişkin bazı önemli verileri paylaştı. Buna göre ikinci el otomobil pazarı şu şekilde karşımıza çıkıyor. Ekim ayının en çok ilan verilen vasıta kategorisi Otomobil olurken Minivan & Panelvan, Arazi/ SUV & Pick-up, Motosiklet ve Ticari Araçlar sıralamayı takip etti. Marka & Model sıralamasında ilk sırada Renault – Clio yer aldı. Arkasından Volkswagen Passat geldi ve sıralama Opel – Astra, Renault – Megane, Ford – Focus ile devam etti.

renault clio 5

İlan sayılarına bakıldığında ise Haziran ayının önceki aya oranla en çok artış gösteren vasıta alt kategorisi %20 ile Modifiye Araçlar oldu. %11 ile Minivan & Panelvan, %10 ile Motosiklet ve UTV, %9 ile Otomobil, Modifiye Araçları takip etti.

Haziran ayında en çok ilanı verilen Arazi/ SUV & Pick-up markası değişmedi ve ilk sırayı yine Nissan aldı.

clio station

En çok satan ikinci el otomobiller belli oldu

sahibinden.com’un Ekim verilerine göre en çok beyaz, siyah, gri, gümüş gri ve kırmızı renkli, yakıt türü dizel olan otomobil ilanları verildi. 2016 model otomobiller, ilanların lideri oldu.

1 renault clio

Tüm ilanlar arasında, araçların %34’ü 0 – 100bin kilometre aralığında yer alırken ilanların %26’sı 50.000 – 100.000 TL aralığında satışa sunuldu.

sahibinden.com’da, ilan bakanlar Haziran ayında en çok Volkswagen marka otomobillerle ilgilendi. Volkswagen’i Renault, BMW ve Opel takip etti. Mercedes-Benz ise yerini Haziran ayında Ford’a bıraktı.

Araçlar en çok gece 22:00-23:00 aralığında incelendi, ilanlara ortalama bakılma süresi ise 10 dakika 16 saniye.

18 yaş altı izleyiciler dikkat! Para cezası geliyor!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir