Ana sayfa Akıllı Saat En çok akıllı saat satan kim? Apple mı Samsung mu?

En çok akıllı saat satan kim? Apple mı Samsung mu?

Akıllı saat pazarındaki rekabet hız kesmeden devam ediyor. Peki geçtiğimiz çeyrekte en çok akıllı saati kim sattı? Apple mı, Samsung mu? İşte bu sorunun yanıtı.

Giyilebilir teknoloji sektöründeki rekabet gün geçtikçe biraz daha artıyor. Şimdilik bu rekabetin akıllı saatler tarafında ağır bastığını söylemek mümkün. Fakat ilerleyen dönemlerde akıllı gözlükler yaygınlaştığında farklı bir pazar daha doğacak.

Akıllı saat sektörüne baktığımızda ise Apple’ın açık ara önde olduğunu görüyoruz. Bu sektöre Samsung, LG ve Huawei gibi isimlerden sonra girmesine karşın, mevcut ekosistemi sayesinde hızlı bir şekilde zirveye yükselen Apple, o günden beri ilk sırayı kimselere kaptırmadı.

Geçtiğimiz çeyrek sonuçlarına baktığımızda da Apple’ın 6.8 milyon akıllı saat satışı ile açık ara önde olduğunu görüyoruz. Onu takip eden Samsung ise aynı dönemde yalnızca 1.9 milyon saat satışı gerçekleştirebilmiş.

akıllı saat

Kısa süre önce Google tarafından satın alınan Fitbit ise 1.6 milyonluk satış rakamı ile 3. sırada yer alıyor. Bu üç isim dışında kalan firmalar tarafından yapılan satış ise yalnızca 3.9 milyon.

Facebook hakkında az bilinenler

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

ESET NOD32 Antivirus yazılımı ile tehlikelere karşı korunun!

ESET, NOD32 Antivirus yazılımıyla sizi güncel tehlikelere karşı korumayı vadediyor. Ürünün kutusunun içinden çıkan kod ile yazılımı rahatlıkla kurabiliyor ve ardından güncelleyebiliyorsunuz. Sonrasında, tehlikelerle...

Son Haberler