Ana SayfaDosya KonusuEn az yakan benzinli otomobiller – 2019

En az yakan benzinli otomobiller – 2019

Benzin ile motorin arasındaki fiyat farkının kapanmasından ötürü benzinli otomobillere olan ilgi de arttı. Peki en az yakan benzinli otomobiller hangileri? İşte bu sorunun yanıtı.

Malum, son dönemde benzin ile motorin arasındaki fiyat farkı iyiden iyiye eridi. Hatta bir ara benzin fiyatları, mazot fiyatlarının da altına düşmüştü. Şu aralar son zamlarla birlikte benzin tekrardan motorinin üzerine çıkmış durumda. Fakat aradaki fark eskiye oranla hayli az.

Benzin ile mazot arasındaki fiyat farkının erimesi, benzinli otomobillere olan ilgiyi de arttırdı. Çünkü küçük hacimli benzinli motorlar yakıt konusunda, en az dizel motorlar kadar tasarruflu olabiliyor. Bu yazımızda en az yakan benzinli otomobiller listesi ile karşınızdayız.

En ucuz sıfır benzinli otomobiller için tıklayın

En az yakan benzinli otomobiller listesini hazırlarken, 100 km üzerinden fabrika verilerini baz aldık. Ayrıca model ayrımına da gitmedik. Yani listede 3 – 4 sene öncesinin otomobilleri de yer alıyor. Bu durumun temel nedeni ise “en az yakan otomobilleri” size göstermek.

En az yakan dizel otomobillerde 3 – 4 lt arasında değerleri görmek mümkündü. Söz konusu benzin olduğunda da değerler pek fazla değişmiyor. Özellikle de minimum yakıt değerleri baz alındığında. O yüzde biz ortalama değerleri sizlerle paylaşacağız.

Şimdi lafı daha fazla uzatmadan sizleri en az yakan benzinli otomobiller listesi ile başbaşa bırakalım. İşte 2019’un en az yakan benzinli otomobilleri.

En az yakan benzinli arabalar

5 – Peugeot 308 PureTech

Peugeot 308 PureTech

Listemizin 5 numarasında Peugeot imzası taşıyan 308 PureTech yer alıyor. 110 beygir gücünde olan bu benzinli otomobil 100 km’de ortalama 4.0 lt yakıt harcıyor. Kullanıcılar gerçek verilerin ise bu değerin 2 – 3lt. üzerinde olduğu konusunda hem fikirler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting