Ana SayfaDosya KonusuEn az yakan dizel otomobiller – 2019

En az yakan dizel otomobiller – 2019

Son zamanlarda akaryakıt fiyatlarının artması, kullanıcıları aynı başlık altında toplamaya başladı. En az yakan dizel otomobiller hangileri? Sorunun cevabı listemizde.

Malum, geçtiğimiz yıl Ağustos ayı sonrasında döviz kurunda yaşanan dalgalanma sonrasında pek çok sektörde olduğu gibi akaryakıt sektöründe de fiyatlar tavan yaptı. Bir ara fiyatlar belli bir seviyede sabitlenerek gelen zamlar pompaya yansıtılmamış ve ÖTV’den karşılanmıştı.

Şimdilerde ise hem gelen zamlar, hem de gelen indirimler pompa fiyatına yansıtılıyor. Güncel fiyatlara göre benzinin ortalama fiyatı 6.37 TL seviyelerindeyken, mazotun litre fiyatı ise 6.05 TL dolaylarında. Elbette performans mazotu aldığınızda bu fiyat 6.15 TL seviyesine kadar yükselebiliyor.

En az yakan benzinli otomobiller listesi için tıklayın

- Reklam -

Hal böyle olunca kullanıcılar da otomobil alırken yakıt tüketiminin ne kadar olduğuna büyük önem veriyorlar. Çünkü hali hazırda satışta olan otomobiller içerisinde 100 km’de 7 litre yakan da var 4 litre yakan da. Durum böyle olunca araştırma yapmadan, yakıt performansına bakmadan otomobil almak pek de akıl karı gibi görünmüyor.

Bu yazımızda 2019’un en az yakan dizel otomobiller listesi ile karşınızdayız. Elbette listemizdeki modellerin tümü 2019 değil. Çünkü bazı araçların 2019 modelleri hala ülkemize gelmiş değil. Pek çok galeride hala 2018 modeller satılmakta.

Peki en az yakan dizel otomobiller hangileri? Dilerseniz listemize geçelim. Bu arada şunu da dip not olarak belirtelim. Biz listemizde fabrika değerlerine göre bir sıralama yaptık. Herkesin de bildiği üzere bu değerler normal kullanımla pek örtüşmüyor. Yani siz listedeki değerin üzerine en kötü 1 – 2 lt ekleme yapabilirsiniz.

En az yakan dizel arabalar 2019

5 – Renault Clio 1.5 DCi

En az yakan dizel otomobiller listemizin 5 numarasında Renault Clio bulunuyor. Fiyatı itibariyle ülkemizdeki en uygun otomobillerden biri olan Renault Clio’nun 1.5 DCi versiyonu karma tüketimde ortalama 4.0 lt yakıyor. Dolayısıyla eğer hb otomobil satın almayı düşünüyorsanız, Clio az yakan çok kaçan otomobillerden biri diyebiliriz.

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting