Elon Musk Tesla hisseleri satışında iyice çıldırdı: Deli gibi yaptın kendini

Tesla, merkezini Kaliforniya'dan Teksas'a taşımaya karar verdi

Dünyanın en popüler girişimcileri arasında yer alan Elon Musk Tesla hisseleri satışına hiç durmadan devam ediyor. Kendisi bu konuda durmayacak gibi görünüyor. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen bütün ayrıntılara birlikte bakalım.

Elon Musk Tesla hisseleri ile son derece önemli bir servet elde etmeyi başardı. Musk, ABD’de bir süredir konuşulan milyarderler vergisi ile ilgili önemli bir çıkışta bulundu. Geçtiğimiz hafta Twitter platformu üzerinden takipçilerine Tesla hisselerini satıp satmaması konusunda oy vermelerini istemişti. Anket sonucuna göre davranacağını ifade etti.

Yaptığı açıklamalar ve anket sonrasında hisselerini satması gerektiği söylendi. Anketlerde kullanıcılar hisselerini satması yönünde oy kullandı. Sonuç olarak kendisi Tesla hisselerini teker teker satmaya başladı. Bu şirkette yer alan hisselerinin yüzde 10 gibi bir bölümünü satacak.

Elon Musk Tesla hisseleri için satışı sürdürecek

Kendisi 9,9 milyar dolarlık bir hisse satışı gerçekleştirdi. Toplamda gerçekleşen bu hisse satışı son olmayacak. Verdiği sözü tutmak için bir süre daha hisse satışlarına devam edecek. Musk bu şirkette 170 milyon adet hisseye sahip.

Elon Musk Tesla hisseleri

Yaptığı satış açıklamalarından sonra Tesla hisse fiyatında bir miktar düşüş yaşandı. Yaklaşık olarak yüzde 4 civarında değer kaybeden şirketin hisseleri bir süre daha bu düşüşe devam edecek gibi görünüyor. Elektrikli otomotiv devi geleceğe yönelik en önemli şirketler arasında yer alıyordu. Ancak Musk hisselerinin bir bölümünü satma kararında çok ısrarcı.

Tesla cinsel taciz iddiaları ile çalkalanıyor: Rekor tazminat ödeyebilir

Elon Musk hisseler ile ilgili satışına bir süre daha devam edecek. Kendisinin mal varlığı 290 milyar dolar civarında olduğu için bu onu pek etkilemeyecektir. Ancak önümüzdeki dönem Tesla markasının yeniden yükselmesi için bu satışları durdurması şart. Peki siz yaşanan gelişmeler hakkında ne düşünüyorsunuz?