Elon Musk “modern toplumun en büyük tehtidini” açıkladı

Elon Musk "modern toplumun en büyük tehtidini" açıkladı

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, muhafazakar hiciv web sitesi Babylon Bee ile yaptığı röportajda bazı eleştirilerde bulundu. Tesla CEO’su politik doğruculuğu medeniyete yönelik en büyük tehditlerden biri olarak nitelendirdi. İşte detaylar.

Salı akşamı yayınlanan röportajda Elon Musk, komedyen Dave Chappelle’i iptal etme girişimlerini protesto etti ve “uyanmış zihin virüsünün” “muhtemelen modern uygarlığa yönelik en büyük tehditlerden biri” olduğunu söyledi. Günümüzde herkes herşeye tepki duyduğu için kimse fikrini söyleyemez oldu. Bu da aşırı bir duyarlılık ve “iptal etme” toplumunu doğurdu. Durumun böyle olması ise Musk’a göre medeniyetin karşısındaki düşman. Musk, “Mizahlı olmak sorun değil. Kınama ve nefretle dolu, mizahtan yoksun bir toplum mu istiyoruz?” diye sordu.

Elon Musk "modern toplumun en büyük tehtidini" açıkladı

“İçinde bulunduğumuz bu duyarlılık toplumu özünde bölücü, dışlayıcı ve nefret uyandırıcı. Temel olarak, bu toplum insanlara kaba ve zalim olmaları için bir kalkan, sahte erdemle zırhlanmış bir kalkan veriyor.”

Tesla ve SpaceX CEO’su farklı açıklamalarda da bulundu. Salı günü Musk, Mark Zuckerberg’in Metaverse’ine de laf attı. Musk, “İnternetten kaçan yaşlı bir öküz gibi olmak istemiyorum” dedi, ancak şu anda “zorlayıcı bir Metaverse durumu göremediğini” de sözlerine ekledi. Musk’ın söylediği her şey oldukça önemli. Zira kendisi Twitter’dan yaptığı bir paylaşımla kitleleri etkileyebiliyor. Bu nedenle sözlerini küçümsememek lazım.

Kur korumalı TL vadeli mevduata para yatırmak caiz mi?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir