Elon Musk metaverse yorumlarıyla şaşırttı

Elon Musk metaverse yorumlarıyla şaşırttı

Meta veri deposu ve Web3, dijital dünyada devrim yaratacağı varsayılan iki trend. Ancak IRL’nin en zengin adamı Elon Musk pek hevesli değil. İşte detaylar.

Yakın tarihli bir röportajda SpaceX ve Tesla CEO’su Elon Musk, VR güdümlü metaverse için zorlayıcı bir kullanım durumu göremediğini söyledi. İnternet hizmetlerinin blok zinciri ve kripto para birimi etrafında yeniden oluşturulduğu belirsiz bir kavram olan Web3’ü “daha ​​fazla pazarlama potansiyeline sahip” olarak değerlendirdi.

Elon Musk metaverse yorumlarıyla şaşırttı

Musk, bu yeni teknolojileri anlamak için “çok yaşlı” olabileceğini de itiraf etti. “95’te interneti geçici bir moda ya da asla bir anlamı olmayacak bir şey olarak reddeden o insanlardan biri gibi olabilirim” yorumlarını yaptı. Musk’ın metaverse eleştirisi, zorlayıcı kullanım senaryolarının eksikliğine ve tüketiciler için hayal kırıklığı yaratan bir deneyime odaklandı. “Elbette bir gözlük takıp gezebilirsin. Bunun seni “metaverse” yaptığından emin değilim” dedi. “Bütün gün yüzüne lanet olasıca bir ekran yapıştıran ve hiç ayrılmak istemeyen birini görmüyorum.” Daha sonra şunları ekledi: “Şu anda zorlayıcı bir metaverse durumu göremiyorum.” Tabi Elon Musk’ın bu yorumları yapmasa metaverse evrende yatırım yapan kişileri üzmüş olabilir. Zira Musk attığı tweetlerle ve söyledikleri ciddi bir kitleye hükmedebiliyor. Metaverse evren hakkında beklentiler artmış olsa da Musk bu beklentileri kıracak yorumlarda bulundu. Tabi işin sonu nereye varacak göreceğiz.

HUAWEI WATCH GT 3 yeni bir çağın kapılarını açıyor