Elon Musk, Apple’ın Twitter’ı App Store’dan “kaldırmakla tehdit ettiğini” iddia etti

Elon Musk, Apple'ın Twitter'ı App Store'dan "kaldırmakla tehdit ettiğini" iddia etti

Elon Musk, Apple’ın Twitter’ı mağazasından “kaldırmakla tehdit ettiği” iddiaları arasında Apple’ın App Store politikalarını hedef aldı. Musk’a göre Apple, Twitter ile “neden sorun yaşadığını” söylemiyor. İşte detaylar.

Sonraki tweet’lerinde Elon Musk, Apple’ın uygulama içi satın alımlardaki yüzde 30’luk “vergisine” karşı çıktı ve App Store sahibinin diğer geliştiricileri “sansürlediğini” iddia etti. Ayrıca Apple’ın “Twitter’da reklam vermeyi büyük ölçüde durdurduğunu” söyledi. Bu, Apple’ın Twitter ile ilk kez sorun yaşaması olmayacak. Twitter’ın eski güven ve emniyet başkanı Yoel Roth, yakın zamanda The New York Times tarafından yayınlanan bir köşe yazısında, Apple’ın App Store incelemecilerinin, uygulama inceleme sürecinde Twitter’daki içeriği sık sık işaretlediğini söyledi.

elon musk apple

Roth, “Twitter’da bulunduğum süre boyunca, uygulama mağazalarının temsilcileri platformumuzda bulunan içerikle ilgili endişelerini düzenli olarak dile getirdiler,” diye yazdı. Roth, uygulama incelemecilerinin hizmette ırkçı hakaretler ve çıplaklık örneklerini işaretlediğini söyledi. Apple, yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Elon Musk, Apple’ın hizmet için yeni güncellemeler yapıp yapmadığını veya uygulamayı mağazasından tamamen kaldırmakla tehdit edip etmediğini belirtmedi. Ancak, Twitter’ı ek inceleme için işaretlemiş olabilecek birkaç yeni sorun var.

Pazar günü The Guardian, Twitter’ın başlangıçta Yeni Zelanda’nın Christchurch kentindeki bir camiye 2019 yılında düzenlenen terör saldırısının “yeni yüklenen” videosunu hükümet yetkilileri şirketi bunun varlığı konusunda uyarana kadar çekmediğini bildirdi. Aktivistlerden, nefret söylemindeki artış ve Twitter’ın nefret söylemi politikalarını ihlal ettiği için yasaklanan yüksek profilli hesapların eski durumuna getirilmesi konusunda da yaygın bir endişe var.

Xiaomi 13 Ultra kamera özellikleri ile ön plana çıkacak