Ana SayfaHaberElectronic Arts Mahkeme Kapısında!

Electronic Arts Mahkeme Kapısında!

Büyük umutlarla piyasaya sürülen Battlefield 4’ün henüz bekleneni verememesi, Electronic Arts’ı zor duruma düşürdü.

Megagames’in haberine göre Electronic Arts, yatırımcıları manipüle etmek suçlamasıyla, Kaliforniya Federal Mahkemesi’ne verildi. Suçlamaların temeli Batllefield 4’ün piyasaya çıkmasından önceye dayanıyor. İddiaya göre Electronic Arts yöneticileri, Battlefield 4’ün çok başarılı ve problemsiz olacağını açıklamış, buna güvenen yatırımcılar da, firma kağıtlarının değer kazanacağını düşünerek bolca yatırım yapmıştı.

- Reklam -

Electronic Arts, 24 Haziran ve 4 Temmuz arasında da, oyunun yapısal açıdan bir sorunu olmadığını da savunmuştu. Ne var ki, Battlefield 4 sayısız bug ile oyunseverleri canından bezdirmiş ve satış rakamlarının ciddi anlamda düşmesine neden olmuştu. Zarar ettiklerini iddia eden kullanıcılar da Kaliforniya Federal Mahkemesi’ne başvurdu. Dava edilen isimler arasında CEO Andrew Wilson, CFO Blake Jorgenson, EA marka direktörü Frank Gibeau, EA Games yardımcı başkanı Patrick Soderlund bulunuyor. EA avukatları, “İddiaların asılsız olduğunu biliyoruz. Kendimizi agresif biçimde savunacağız.” sözlerini sarfetti.

- Reklam -
Barış Terunhttp://www.donanimgunlugu.com
Psikoloji ve İngiliz Dili eğitimi alan ve bilişim sektöründe ciddi bir tecrübeye sahip olan Barış, zamanını teknolojiye, otomobillere ve Donanım Günlüğü'ne ayırıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting