Ekran kartı fiyatları yakında düşebilir

ekran kartı 2

NVidia’nın yetkili isimleri 2022’nin ikinci yarısı için olumlu mesajlar verdi. Buna göre önümüzdeki süreçte ekran kartı fiyatlarının bir tık daha düşmesi mümkün olacak. İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

Ekran kartı fiyatları yakında düşebilir. Dünyanın en önemli ekran kartı üreticilerinden biri olan Nvidia, arz sıkıntısının devam ettiği yönündeki iddiaları doğruladı. Nvidia CFO’su Colette Kress, halen mevcut arzın talebe yetmediğini belirtti. Ancak Kress’in açıklamasının devamında söylediği sözler, hem teknoloji meraklılarını hem de bir şekilde çip krizinden etkilenmiş insanları oldukça memnun edecek cinstendi.

Bilgisayar Fiyatina Ekran Kartı Nvidia Titan X1

Nvidia CFO’su Colette Kress: “Evet şu an hala arz sıkıntısının geçtiğini söyleyemeyiz. Ancak 2022 yılının ikinci yarısının bizim için harika geçeceğini ve yaptığımız yatırımlar sayesinde arz sorunlarını geçici değil kalıcı bir şekilde uzun vadeli olarak çözeceğiz. Bunun için elimizdeki tüm imkanlarla çalışıyoruz.

ekran kartı 2

Oldukça uzun bir süredir bu teknolojilerin üzerinde çalıştığımız için artık tünelin ucundaki ışığın kesin olarak göründüğünü söyleyebiliriz. Tekrar etmem gerekirse, 2022 yılının ikinci yarısından itibaren, bu arz sorunlarının çözülmesini ve her şeyin eskisinden de daha iyi bir hale gelmesini bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

NVIDIA GeForce 460.89

Nvidia ekran kartı konusunda oldukça iyimser

Colette Kress’in böylesi umut vadeden sözler söylemesi elbette ki çok önemli. Bunun nedeni ise, kendisinin dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden birinin CFO’su olması. Bildiğiniz üzere başta pandemi ve artan kripto para madenciliği yüzünden piyasada büyük bir ekran kartı sıkıntı baş göstermiş, bu sıkıntının doğal bir sonucu olarak da ilk önce ekran kartı fiyatları daha sonra da bir bilgisayarın en önemli elemanlarından biri olan ekran kartlarının fiyatlarının artmasına bağlı olarak da bilgisayarların fiyatları önemli oranlarda artmıştı.

Facebook algoritmasıyla ilgili sorunlar yaşıyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir