Ana SayfaGenelEA, PC'de 'FIFA 23' ile yeni hile önleme teknolojisini piyasaya sürecek

EA, PC’de ‘FIFA 23’ ile yeni hile önleme teknolojisini piyasaya sürecek

Electronic Arts, hile yapanları uzak tutmaya kararlı. Şirket, oyun 30 Eylül’de geldiğinde FIFA 23 ile birlikte dağıtacağı PC için çekirdek düzeyinde bir hile önleme sistemi geliştirdi. İşte EA tarafından getirilen yeni teknolojinin detayları.

Yayıncıya göre, işletim sistemi düzeyindeki hile karşıtı araçların tespit edemediği bir ortamda bu düzenleme gerekliydi. Giderek artan bir şekilde çekirdek düzeyinde açıklar oluşturan PC hilelerinin ardından adil oyunu sağlamak” için bu hareket getirildi. Bir blog yazısında, Electronic Arts oyun güvenliği ve hile karşıtı kıdemli direktörü Elise Murphy, şirketin EA AntiCheat’i yarattığını, çünkü “üçüncü taraf hile karşıtı çözümlerin genellikle ekiplerimiz için anlaşılmaz olduğunu ve ek gizlilik uygulamamızı engellediğini yazdı. “Electronic Arts’a özgü oyun modları için daha fazla doğruluk ve ayrıntı düzeyi sağlayan kontroller veya özelleştirmeler geliyor” ifadeleri de kullanıldı.

EA, PC'de 'FIFA 23' ile yeni hile önleme teknolojisini piyasaya sürecek

Yayıncı, FIFA 23 gibi çevrimiçi odaklı rekabetçi oyunlar için gerekli olduğunu söylese de EAAC (anti hile sistemi) tüm oyunlarda kullanılmayacak. Bu yılki sürüm çapraz oyun desteği içeriyor ve teorik olarak hile önleyici, konsol oyuncularının oyun oynamasını engellemeli. Şirket, skor tabloları veya rekabetçi bir sistem olmayan oyunlarda farklı hile karşıtı yaklaşımlar uygulayabilir. Bu nedenle, Electronic Arts’ın Apex Legends’ın beğenisine EAAC’yi eklediğini görmek sürpriz olmayacak, ancak 2021 Yılın Oyunu’na eklenmesi pek olası görünmüyor.

Murphy, sistem gizliliği ve güvenliği söz konusu olduğunda, EAAC’ın yalnızca hile karşıtı nedenlerle ihtiyaç duyduğu dosyaları inceleyeceğini söylüyor. Hile önleme sistemi, topladığı bilgileri özetleyecek ve orijinal verileri atacak. Blog gönderisine göre araç, göz atma geçmişinizden, Electronic Arts oyunlarıyla etkileşime girmeyen uygulamalardan veya amaçlarıyla alakasız herhangi bir şeyden veri toplamayacak.

Dynamic Island özelliği ilk hangi Android modeline gelecek?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting