Ana sayfa Haber E-Devlet üzerinden Seyahat İzin Belgesi nasıl alınır?

E-Devlet üzerinden Seyahat İzin Belgesi nasıl alınır?

Seyahat edebilmeniz için artık E-Devlet üzerinden Seyahat İzin Belgesi almanız gerekiyor. Peki, bu belge nasıl alınır?

Türkiye, COVID-19 için önlemler almaya devam ediyor. Bu önlemler kapsamında geçtiğimiz günlerde şehirler arası yolculuğa bir kısıtlama getirilmişti. Otobüs seferlerini de kısıtlayan yetkililer, bu süreci oldukça başarılı devam ettireceklerinin sinyallerini de vermişti. Bu süreçte şimdi de Seyahat İzin Belgesi için girişimlerin olduğunu açıklandı.

Covid uygulaması ile coronavirus takibi yapın!

Şehirler arası seyahat etmek isteyen kişiler, E-Devlet üzerinden gerekli mazeretlerini bildirerek bu belgeyi almaları gerekiyor. Bu mazeretler arasında sağlık sorunu ve ölüm gibi gerekçeli nedenlerin olduğunu keyfi keder yolculuk yapılmayacağını belirtelim. Peki, bu belgeyi almak için ne yapmak gerekiyor?

E-Devlet üzerinden Seyahat İzin Belgesi nasıl alınır?

  1. Adım: e-Devlet kapısı üzerinden başvuru yapmak için buradaki linke tıklayın.
  2. Adım: Başvurunuzu yapın ve gerekli gerekçenizi belirtin.
  3. Adım: Seyahat İzin Kurulu’na iletilecek ve Kurul tarafından değerlendirilmeye alınacak.
  4. Adım: Seyahat İzin Kurulu tarafından yapılan değerlendirme sonrasında başvuru sahiplerine “Başvurunuz kabul edilmiştir” veya “Başvurunuz ret edilmiştir” şeklinde kısa mesaj ile bilgi verilecek. Bu yüzden E-Devlet’teki telefon numaranızın güncel olduğundan emin olun.
  5. Adım: Başvurusu kabul edilen kişiler; otogar ve havalanlarında oluşturulan Başvuru Masalarından T.C. kimlik numarasını ve belgesini göstererek seyahat edebilecek.

Unutmayın COVID-19 alacağınız tedbirleden daha güçlü değil. Bu yüzden gerekmedikçe dışarı çıkmayın. Toplu alanlarda bulunmayın. Sık sık elinizi sabun ve bol su ile yıkayın. Herkes kendi karantinasını oluşturursa bu salgın en kısa sürede ortadan kalkacaktır.

1 YORUM

  1. yazılı ıslak imzalı imzalı belge gerekmiyormu ? yolda belge soran memurlara bu sms imi göstereceğiz ?? yazınızın sonuç kısmı bu açıdan eksik kalmış, Teşekkürler..

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler