TV+ kanalları Nisan ayında da herkese açık

TV+

TV+ uygulaması Mart ayında iOS tabanlı cihazlarda 15 kat, Android tabanlı cihazlarda ise 6 kat daha fazla indirildi.

Turkcell’in televizyon platformu TV+ , #EvdeHayatVar kampanyası kapsamında evlerinde kalan vatandaşların en fazla tercih ettiği TV uygulamaları arasında yer aldı. Platformun kullanıcı sayısında bu dönemde yüzde 60’lık bir artış bir artış yaşandı. Uygulama iOS tabanlı cihazlarda 15 kat, Android tabanlı cihazlarda 6 kat daha fazla indirildi. Aynı dönemde en çok kullanıcı girişi Android platformdan gerçekleşti.

Yine bu dönemde Turkcell kutu kullanıcılarının ortalama TV izleme süresi yüzde 10 arttı. Kullanıcıların canlı yayın izleme süresi yüzde 13 artarken, film izleme süresi de iki katına çıktı. Mobil cihaz üzerinden izleyen kişi ise sayısı yüzde 30 artış gösterirken, canlı yayın izleme süresi yüzde 30, film izleme süresi yüzde 87 arttı. Mart ayında uygulamasını ilk kez açan abone sayısı da 10 katına çıktı.

TV+

En fazla izlenen film ‘Salgın’

Sosyal izolasyonun başladığı günden bu yana en çok izlenen film ‘Salgın’ (Contagion) oldu. Salgın en fazla izlenen ikinci filme oranla 3 kat fazla izlenirken, ardından en fazla izlenen diğer yapımlar ise şöyle sıralandı;  ‘Görevimiz Tehlike’, ‘Başlat: Ready Player One’ ve ‘5. Dalga’. İzlenme oranlarının arttığı bu dönemde TV+’ın özelliklerinden biri olan Listeme Ekle’nin kullanımı dört kat artış gösterdi. Kullanıcıların en fazla listelerine ekledikleri içerikler sırasıyla; ‘Dünyalar Savaşı’, ‘Salgın’, ‘Mission: Impossible – Yansımalar’, ‘Kukuli’ ve ‘Joker’ oldu.

Çocuklara yönelik zengin içerik

Uzaktan eğitim döneminde öğrencilere hem eğlenecekleri hem de öğrenecekleri zengin bir içerik sunuluyor. Velilerin çocukları için çoğunlukla tercih ettiği DaVinci ve English Club TV, uzaktan eğitim süresince çocukların evde verimli zaman geçirmelerini sağlayacak. Bu dönemde hem aileler hem de çocuklar BabyTV, Duck TV, Disney Junior, Chasse & Peche, Animaux, Viasat Explore, Nat Geo Wild HD, Viasat History HD, Discovery Channel, Discovery Science, Love and Nature HD, Docubox HD, Da Vinci Learning HD ve English Club TV gibi kanallar ile keyifli vakit geçirebilirler.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir