Dying Light Çıkış Tarihi Sonunda Açıklandı

Dying Light Çıkış Tarihi Sonunda Açıklandı

Hayatta kalma oyunlarına yeni bir soluk getirmesi beklenen Dying Light’ın çıkış tarihi, Techland tarafından Twitter’da yayınlanan iletiyle duyuruldu.

Call of Juarez ve Dead Island gibi popüler oyunlarının yapımından sorumlu olan Techland stüdyosu tarafından geliştirilen Dying Light, sonunda resmi bir çıkış tarihine kavuştu. Yapım aşaması uzun süredir devam eden ve 2014 yılında piyasaya sürülmesi beklenen Dying Light, geçtiğimiz aylarda yapılan açıklamayla ertelenmiş ama oyun için resmi bir çıkış tarihi belirtilmemişti. Ancak beklenen açıklama sonunda geldi ve Techland tarafından yapılan açıklamada oyunun 27 Ocak 2015’te piyasaya sürüleceği duyuruldu.

Dying_Light

Techland tarafından hazırlanan ve 2011 yılında piyasaya sürülen Dead Island‘ın devam oyunu olarak yapımına başlanan Dying Light, daha sonra yeni bir oyun olarak yeniden şekillendirilmiş ve kendisini Dead Island serisinden ayırmayı başarmıştı. Dead Island’da olduğu gibi zombilerle dolu bir dünyada geçen Dying Light, Assassin’s Creed serisiyle oyun dünyasında popüler hale gelen parkoura ağırlık vermesiyle hayatta kalma oyunlarına yeni bir soluk getirecek gibi görünüyor.

Counter-Strike: Global Offensive Linux’a Taşınıyor