Ana SayfaAkıllı TelefonDünyanın ilk USB C girişine sahip iPhone’u satıldı!

Dünyanın ilk USB C girişine sahip iPhone’u satıldı!

Bir iPhone kullanıcısının kendi çabalarıyla geliştirdiği dünyanın ilk tip C şarj girişine sahip iPhone modeli açık arttırmayla satıldı. İşte detaylar.

Dünyanın ilk USB C girişine sahip iPhone’u satıldı! Teknoloji tutkunlarının da bildiği üzere Apple geliştirdiği iPhone ve iPad modellerinde lightling ismini verdiği bir şarj girişini kullanıyor. Bu giriş hem veri aktarımı hem şarj hem de kulaklık girişi olarak kullanılabiliyor.

Uzun bir süredir Apple’ın bu giriş yerine type-c girişini tercih edeceğine dair söylentiler de mevcut. Fakat şimdiye kadar bu söylentilerin hiçbiri gerçekleşmedi. Kısa bir süre içerisinde de gerçekleşecek gibi görünmüyor.

Dünyanın ilk USB C girişine sahip iPhone’u satıldı

Dünyanın ilk USB C girişine sahip iPhone’u satıldı!

Bu duruma artık dur demek isteyen bir iPhone kullanıcısı geçtiğimiz günlerde kendi çabalarıyla iPhone X’e USB C girişi entegre etmeyi başarmış ve telefonu da kusursuz bir şekilde çalıştırmıştı.

iPhone kullanıcısının bu başarısı tahmin edilenin de ötesinde bir şekilde ses getirdi. Bunun üzerine kullanıcı iPhone’u satmaya karar verdi.

Dünyanın ilk USB – C iPhone’u başlığıyla açılan ilana 116 teklif geldi. Sonuç olarak iPhone modeli 86 bin dolara satılmış oldu.

Yani güncel bir iPhone modelinin 86 katı fiyata satıldığını da söyleyebiliriz. Hatta TL bazında 860 bin TL’ye alıcı bulduğunu söylemek de mümkün.

Tabi akıllara şu soru geliyor. Bu iPhone için gerçekten bu kadar para vermeye değer miydi?

Petal Haritalar : Dünyayı keşfetmenin yenilikçi yolu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting