Ana SayfaGenelPetal Haritalar : Dünyayı keşfetmenin yenilikçi yolu

Petal Haritalar : Dünyayı keşfetmenin yenilikçi yolu

Petal Haritalar , yeni özellikleriyle kullanıcılara daha iyi, farklılaştırılmış ve yerelleştirilmiş bir deneyim sunmaya devam etmekte. Güncel sürümü, kullanıcılara ihtiyaçlarını karşılamaları için daha fazla olanak sunan kişiselleştirilmiş rota planlaması içermekte

 Huawei’nin harita alanındaki gözde servisi olan Petal Haritalar , yenilikçi ve kullanımı kolay işlevselliği sayesinde Almanya’nın prestijli ödüllerinden Red Dot Tasarım Ödülü’nü kazandı.

Uygulamanın Markalar ve İletişim Tasarımı kategorisinde, endüstriyel tasarım alanında kazandığı bu ödül, dünyanın her yerindeki kullanıcılar için seyahati mümkün olduğunca kolaylaştıran navigasyon uygulamalarının etkileyici özelliklerinin geniş bir uluslararası beğeni topladığını göstermekte.

Petal Haritalar ,

2020 yılının Ekim ayında kullanıcıların beğenisine sunulmasından ve sonrasında yapılan dokuz uygulama güncellemesinden bu yana Petal Haritalar, tüm dünyada günlük 600 bin, aylık ise 8 milyon aktif kullanıcıya ulaştı. 140’tan fazla ülkede aktif olarak kullanılan uygulama, 26 farklı navigasyon dili desteğine sahip durumda. Ürünün Türkiye sürümünde trafik yoğunluğu haritası, uydu haritası, 3D harita, hava durumu haritası ve Covid-19 haritası aktif olarak kullanılabilmekte. Kullanıcılar için araç rotasının yanı sıra yürüyüş, bisiklet ve toplu taşıma rotaları da mevcut.

Uygulamanın yeni özelliklerinden biri olan “Yakınlarda” ile kullanıcılar, yakınlarında bulunan kafe, restoran, mağaza, market, hastane, banka, alışveriş merkezi ve daha birçok kuruma Petal Haritalar ile ulaşabilmekte, yorum bırakabilmekte ve puanlama yapabilmekte. Petal Haritalar, Foursquare ve TripAdvisor ile yaptığı entegrasyonların yanı sıra, Türkiye ekibinin yürüttüğü partnerlik çalışmalarıyla birlikte POI (İlgi Çekici Yer) sayısını 3 ayda 2 kattan fazla artırarak her geçen gün hizmet ettiği kategorideki önemini yükseltmekte.

Ayrıca Huawei Türkiye AR-GE Merkezi’nin geliştirdiği Road- User Generated Content (Kullanıcıdan Yol Bildirimleri) özelliği ile kullanıcılar, navigasyonu kullanırken gördükleri kaza, yol çalışması, kapalı yol ve trafik sıkışıklığı gibi durumları anlık olarak raporlayabilmekte.

Redmi Buds 3 Pro: Xiaomi’den gerçek kablosuz kulaklık

Ecevit BIKTIM
Ecevit BIKTIMhttp://www.donanimgunlugu.com
Ecevit BIKTIM, Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Müh. ve Marmara Üniversitesi MBA derecelerine sahip. 1997 yılında PCMagazine dergisine donanım editörü olarak çalışmaya başlayan Ecevit BIKTIM, 1999 yılında CHIP dergisinde Test merkezi koordinatörü ve 2006 yılında da PCMagazine ve EGM dergisinde Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yaptı. Çeşitli teknoloji portallarında Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yapan Ecevit BIKTIM ardından 2013 yılının Kasım ayında bünyesinde 4 farklı yayın organı (DonanimGunlugu.com, BT Günlüğü Dergisi, BTGunlugu.com ve kisadalga.com) bulunduran Eylül Medya ortağı olarak çalışmalarına devam etmekte.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting