Ana SayfaGenelDropbox merkez ofisinde yangın çıktı

Dropbox merkez ofisinde yangın çıktı

Popüler bulut depolama servisi dropbox merkez ofisi, yangın dolayısıyla boşaltıldı. Çalışanların büyük panik yaşadığı olayda, servisin işleyişi zarar görmedi.

Dropbox merkez ofisi kül olacaktı

İtaiyenin müdahil olarak yangını sördümek için binaya girdiği olayda, tüm çalışanlar da binayı boşaltmak zorunda kaldı.

Binanın beşinci katında çıkan yangının ise katta bulunan bir e-scooter’ın aşırı ısınan pilinin patlaması sonucu çıktığı belirlendi.

Öte yandan bu haber Silikon Vadisi’nde büyük dikkat çekti çünkü çok sayıda Silikon Vadisi çalışanı e-scooter kullanıyor. Ancak ucuza satılan e-Scooter’ların çoğu zaman şarj olurken aşırı ısındığı şikayeti de dile getiriliyor. Çalışanların ise Scooter’ların evde patlaması halinde yangın çıkarması nedeniyle endişe duymaya başladığı vurgulanıyor.

Bu endişeler nedeniyle Silikon Vadisi’ndeki e-scooter modasında bir gerileme olabilir mi? İtfaiye ise düşük fiyata satılan ve pil kalitesi endişe yaratan e-scooter’ların kullanılmamasını öneriyor.

Spotify zam yapmaya mı hazırlanıyor?

Süleyman Sertkaya
Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting