Dragon Age: Inquisition’ın 40 Farklı Sonu Var

Dragon Age Inquisition DG 605

Dragon Age: Inquisition hakkında oyunseverlerle paylaşılan yeni detaylar gösteriyor ki, oyunun birçok farklı sonu olacak.

Dragon Age: Inquisition, bu yılın üçüncü çeyreğine yayınlanmaya hazırlanıyor ve oyunun çıkış tarihi yaklaştıkça oyundan yeni detaylar da gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Dragon Age serisindeki yeni oyunu test etme şansı yakalayan OXM dergisi, oyun hakkında merak edilen birçok detayı oyunseverle paylaştı. Ortaya çıkan bu yeni detaylar arasında belki de en dikkat çekeni, oyunun alternatif sonlarına yönelik olandı.

Dragon_Age_Inquisition_DG

BioWare tarafından geliştirilmekte olan Dragon Age: Inquisition, her iyi RPG’de olduğu gibi oyunseverlere verdikleri kararların ciddi anlamda etki ettiği bir dünya sunmayı planlıyor. Ortaya çıkan son detaylara göre kullanıcıların oyun içinde vereceği kararlar öyle etkili olacak ki, oyunun sonu 40 farklı şekilde bitebilir. Üstelik bu alternatiflerin birbirleriyle oldukça az benzerlik taşıyacağı iddia ediliyor.

Oyunla ilgili ortaya çıkan bir diğer detay da oyununu an kahramanı Inquisitor’la alakalı. Inquisitor’ın erkek ve kadın versiyonları için iki farklı kişi tarafından seslendirildiği ama farklı ırklar için de bu seslerin değiştirilmiş versiyonlarının kullanılacağı açıklandı. Bu kararın arkasındaki sebep ise, her ırk için iki farklı seslendirme yapıldığı taktirde oyunun boyutunun önemli ölçüde artacak olması. Dragon Age: Inquisition, 2014 yılı üçüncü çeyreğinde Electronic Arts tarafından PC, PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360 ve Xbox One’a yönelik olarak satışa sunulacak.

Batman: Arkham Knight’tan Yeni Görüntüler