Dragon Age: Inquisition’dan Yeni Gelişmeler

Dragon Age Inquisition dan Yeni Gelişmeler

Dragon Age: Inquisition’dan yeni bir ekran görüntüsü yayınlandı ve oyunda yer alacak karakterler hakkında yeni detaylar ortaya çıktı.

Bu yılın sonbahar aylarında piyasaya sürülmesi beklenen yeni Dragon Age oyunu Dragon Age: Inquisition’ın yapım süreci devam ederken, oyun hakkında yeni detaylar ve görseller de ortaya çıkmaya başlıyor. Daha önce de oyunseverlerle birçok ekran görüntüsü paylaşan yapımcı firma BioWare, şimdi de oyunun görsel tasarımını ve geçeceği mekanlardan birini gözler önüne seren yeni bir ekran görüntüsünü resmi Twitter hesabı üzerinden yayınladı.

Dragon_Age_Inquisition_DG

BioWare tarafından da sıklıkla ön plana çıkarıldığı üzere, Dragon Age: Inquisition’ın oyunseverlere sunacağı kapsamlı açık dünyasında yer alan mekanların önemi büyük. Serinin hayranlarına eşsiz bir açık dünya sunmak isteyen stüdyonun, şu ana kadar paylaştığı mekan görselleri oldukça umut verici duruyor.

Ayrıca Dragon Age: Inquisition cephesinde yaşanan bir diğer önemli gelişme de, yeni oyunda seriye geri dönecek iki karakterin ortaya çıkması oldu. Inquisition’ın seslendirme kadrosunda yer alacaklarını Twitter hesapları üzerinden duyuran aktörler sayesinde, eski oyunlarda yer alan karakterlerden ikisinin yeni oyunda da yer alacağı gün yüzüne çıkmış oldu. Bunlardan ilki Steve Valentine tarafından seslendirilecek olan ve daha önce Origins’de boy gösteren Alistair karakteri. İkincisi ise Greg Ellis tarafından seslendirilecek olan Cullen karakteri.

Üstelik Ellis’in BioWare stüdyolarında seslendirme yapmak için uzun saatler harcadığına dair açıklamalarına bakılacak olursa Cullen karakteri yeni oyunda oldukça büyük bir role sahip olacak. PC, PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360 ve Xbox One’a yönelik olarak hazırlanan oyun, sonbahar aylarında Electronic Arts tarafından satışa sunulacak.

Yeni Gears of War Oyunu Yenilikçi Olacak