Disney yeni Star Wars filmini erteledi

yeni Star Wars

Koronavirüs nedeniyle birçok sinema filmeleri ertelendi.  En son Disney , yeni Star Wars filmini ertelemek zorunda kaldığını açıkladı.

Disney Netflix’e rakip olan Disney+ platformunda yeni filmeler ve diziler ekleye dursun, sinema yapımlarında ciddi frene basmış durumda. Daha önce açıklanan bir çok sinema filmi ertelenmiş durumda. Mulan, adı pek belli olmayan yeni Star Wars filmi ve Avatar planlanan tarihlerde sinemelarda yerini alamayacaklar.

yeni Star Wars

En erken Mulan ile tanışacaktık. Daha doğrusu daha önce cizgi film olan bu yapım gerçek aktörlerle sinema perdesine gelecekti.  Bu yapım planlara göre 26 Mart 2020’de sinemalarda gösterilecekti. Fakat Covid-19 nedeniyle bu yapım sürekli olarak ertelendi.   Öyle ki Disney, Mulan filmi için artık  bir tarih  vermniyor.

Benzer bir durum adı henüz belli olmayan yeni Star Wars ve Avatar 2 filmler için de geçerli. Tek bir fark ile. Disney bu yapımlar için tarih verebiliyor. Yeni Star Wars yapımı 22 Aralık 2023’de hazır olacak. Disney bu yapım için 16 Aralık 2022 tarihini vermişti.
Avatar’ın yönetmeni olan James Cameron da Twitter üzerinden, Avatar 2’nin  gösterim tarihinin Aralık 2021’e yetişemeyeceğini açıklamıştı.

Sosyal medya düzenlemesi İngiltere’de uygulanacak!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir