Disney metaverse için ilk somut adımı attı

Meta ürünlerini sergilemek için fiziksel mağaza açacak

Son günlerde en çok duyduğumuz kavramlardan birisi de metaverse. Görünen o ki metaverse konusunda şimdiden ciddi çalışmalar başlamış durumda.

Disney metaverse için ilk somut adımı attı. Teknoloji sektörünü az çok yakından takip edenlerin de bildiği üzere son günlerde metaverse tarafında çok önemli gelişmeler yaşanıyor. Bu gelişmelere geçmeden önce metaverse kavramının ne anlama geldiğini kısaca açıklayalım.

Metaverse, aslında dijital bir dünyayı temsil ediyor. Bu dijital dünyadaki asıl önemli nokta ise, dilediğimiz herşeyi yapabilecek olmamız. Kısa bir süre önce Facebook’un kurucusu olan Mark Zuckerberg metaverse ile ilgili kısa bir video paylaşmıştı. Fakat metaverse kavramının Zuckerberg’in paylaştığı videodan çok daha fazlası olduğunu söyleyebiliriz.

Metaverse uzmanlar tarafından yorumlandı

Disney metaverse için ilk somut adımı attı

Metaverse bizler için olduğu gibi köklü firmalar için de büyük bir nimet. Çünkü bu noktadaki satış trendinin bir sonu yok. Bu markalardan birisi de Disney. Marvel da dahil pek çok markayı bünyesinde barındıran Disney şimdiden çalışmalara başlamış durumda.

Disney’in metaverse üzerinden yapacağı satışlarla devasa bir gelire ulaşması bekleniyor. Malum, Marvel tarafından dev bir konsepte sahipler. Dijital dünyada sadece süper kahraman kostümlerini satacak olsalar dahi hayal edilemeyecek bir gelire ulaşabilirler.

Zaten Disney’de bu yönde önemli çalışmalar yürütüyor. Elbette bu çalışmaların ne zaman somut bir zemine oturtulacağı şimdilik belli değil. Bekleyip göreceğiz.

Galaxy S22 Ultra selfie kamerası için 10 MP kamera kullanılacak


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir