Ana SayfaGenelDisney "gerçek" ışın kılıçları geliyor!

Disney “gerçek” ışın kılıçları geliyor!

Disney, yeni “gerçek” Star Wars ışın kılıcı tasarımını resmi bir videoda açıkladı. Tanıtım, şirketin 4 Mayıs’ta gerçekleşen yıllık Yıldız Savaşları Günü kutlamalarının bir parçası olarak geliyor.

Işın kılıcının ortaya çıkışı, yeni Disney+ animasyon dizisi Star Wars: The Bad Batch’in galası da dahil olmak üzere gün boyunca gelen birkaç büyük Star Wars olayından biri. Yıldız Savaşları evrenine kaç karakter, gezegen, yıldız gemisi ve droid girerse girsin, hiçbir şey seriyi ışın kılıçlarının yerini tutamaza. Jedi silahı, 1977‘de piyasaya sürülen orijinal filmden bu yana serinin fiili sembolü oldu ve renk, ses ve tasarımdaki sayısız değişiklikle bu şekilde devam etti. Her hayranın en sevdiği ışın kılıcı vardır ve çoğu ellerinde gerçek bir kılıcı tutmak ister. Bir tane gerçek kılıç yaratacak teknoloji açık bir şekilde bilim kurgu fantazi filmleriyle sınırlı kalsa da bazı zanaatkarlar son yıllarda kılıcı yapmaya oldukça yaklaştı.

Disney’in yeni ışın kılıcı tasarımı, gerçeğe en yakın olanı olabilir. Walt Disney World’ün Yıldız Savaşları temalı Galaktik Starcruiser’ı tanıtan bir videoda, Daisy Ridley benzeri biri, tepesinden bir vızıltı ve yanardöner ışıltıyla uzanan ikonik lazer kılıcını kullanırken görülüyor. Disney tarafından tescil edilen özel bir patente dayanan yeni ışın kılıçları, görünüşe göre Galactic Starcruiser tatil beldesindeki ziyaretçi deneyiminin bir parçası olacak. Yeni ışın kılıçlarının tam olarak ne için kullanılacağı şimdilik belirsiz. Star Wars’un mağazacılık alanındaki tarihi önemi ve geçmişte halka satılan yüksek fiyatlı ışın kılıcı modellerinin sayısı göz önüne alındığında, yeni tasarımların satışa sunulacağını varsaymak mantıklı görünüyor.

Disney "gerçek" ışın kılıçları bir videoda ortaya çıktı

Taksiciler Tesla model 3 tercih edecek: Türkiye’de bu mümkün mü?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting