Ana SayfaGenel5 Mayıs vaka sayısı açıklandı

5 Mayıs vaka sayısı açıklandı

Türkiye’nin koronavirüs ile olan mücadelesi devam ediyor. İşte 5 Mayıs vaka sayısı ve diğer detaylar.

Türkiye’de ilk koronavirüs vakası geçtiğimiz Mart ayında ortaya çıkmıştı. Aslına bakılırsa Türkiye Mart ayına kadar durumu iyi idare etmişti. Amerika ve Avrupa’da vaka sayıları hızla yayılırken Türkiye’de ise henüz tanımlanmış bir koronavirüs vakası yoktu.

Fakat bu pembe tablo çok da uzun sürmedi. Virüsün Türkiye’ye gelmesiyle yayılması çok hızlı gerçekleşti. Yaz aylarına doğru hafiflemeye başlayan tablo kış aylarının gelmesiyle birlikte çok daha ağır bir hal aldı.

Koronavirüs Mart ayından bu yana ülkemizde 41.883 kişiyi yaşamdan kopardı. Ayrıca 3.418 kişinin durumu da ciddiyetini koruyor.

İşte 5 Mayıs vaka sayısı!

Hatırlanacağı üzere 26 Kasım itibariyle Türkiye’deki vaka sayıları tekrardan açıklanmaya başlamıştı. İlk gün 27.000 civarında olan vaka sayıları bir ara 6.000 seviyelerine kadar düşmüştü.

5mayisvaka

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan son veril476’sının testi pozitif çıkarken, 2414 kişi ise ağır semptomlar gösterdiği için hastaneye yatırıldı.

Ramazan ayında 17 Mayıs’a yani bayram sonrasında kadar tam kapanma modeline geçildi. Bazı hizmet kolları bu tam kapanma modelinden muaf tutuldu. Tam kapanmaya rağmen banka ve bazı kamu kuruluşları asgari personel ile hizmet vermeye devam edecek.

Okullar ve restoran, cafe gibi işletmelerin bayram sonrasında tekrardan açılması bekleniyor.

Eğer bir ildeki hasta sayısı artarsa o ilde tedbirler tekrardan sıkılaştırılacak.

Koronavirüs tedbirleri genişletildi! İşte yeni yasaklar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting