Discord ebeveynlere daha fazla seçenek sunacak

Discord ebeveynlere daha fazla seçenek sunacak

Oyun severlerin popüler uygulaması Discord şimdi ebeveynleri sevindirecek bir şey yapacak. İşte tüm detaylar.

Discord, ebeveynlerin ve velilerin gençlerin platformda neler yaptıklarından haberdar olmalarına yardımcı olacak yeni bir araç olan Aile Merkezi’ni duyuruyor. Şirket, aracın asıl amacının hem gençlerin hem de ebeveynlerin daha iyi internet alışkanlıkları geliştirmelerine yardımcı olmak olduğunu söylüyor.

Yeni Aile Merkezi yardımcı programı iki bölümden oluşuyor: etkinlik panosu ve haftalık e-posta özeti. Pano, ebeveynlere, çocuklarının kaç kişiye mesaj attığı veya aradığı hakkında fikir vermenin yanı sıra, herhangi bir zamanda kaç arkadaş ekledikleri ve kaç sunucuya bağlı olduklarıyla ilgili veriler sağlayacak. Haftalık özetin hepsi bu, ancak her hafta gönderilen bir e-postada yer alacak.

Yeni Hyundai KONA

Discord ebeveynlere daha fazla seçenek sunacak

Aile Merkezi, Discord’da halihazırda bulunan mevcut tüm ebeveyn kontrol araçlarına katılarak hem gençlere hem de velilere platformdaki deneyimlerini özelleştirmeleri için daha fazla seçenek sunacak. Doğrudan mesaj ve müstehcen resim filtreleme, arkadaşlık isteği ayarları ve kullanıcı engelleme gibi araçlar, gençlerin Discord’da güvende kalmasına yardımcı oldu.

Uygulamanın yeni Aile Merkezi aracı doğru yönde atılmış bir adım olsa da, şirketin platformunu sadece gençler için değil yetişkinler için de güvenli bir alan haline getirmek için yapacak çok işi var. Geçen ay, uygulamanın platformda çocuk güvenliğiyle ilgili şaşırtıcı sayıda vaka nedeniyle kızgın suda olduğu bildirildi. Umarız Aile Merkezi, Discord’daki bu olayların azaltılmasına yardımcı olabilir.

Bitfinex,  çalınan kullanıcı varlıklarının iade edileceğini duyurdu


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir