Dikkat tablet fiyatları tekrardan artabilir!

en çok tableti kim sattı

Tekrardan uzaktan eğitimin gündeme geldiği şu günlerde tablet fiyatları artış eğilimine girebilir. İşte konu ile ilgili detaylar.

Malum uzun bir süredir pandemi sürecinin içerisinde bulunuyoruz. Pandemiden en çok etkilenen alan ise eğitim oldu. Covid vakalarının hızla arttığı tüm ülkelerde olduğu gibi Türkiye’de de salgının yayılma hızını azaltmak için bazı tedbirler alınmıştı. Bu tedbirlerden birisi de yüzyüze eğitim yerine uzaktan eğitime geçilmesi olmuştu.

Uzaktan eğitim sürecinde dizüstü bilgisayarlar ve tabletlerin fiyatında önemli artışlar gerçekleşti. Çünkü öğrencilerin EBA üzerinden ders dinlemelerinin en makul yolu diz üstü bilgisayarlar ya da tabletlerdi.

Neyse ki kademeli olarak yüzyüze eğitime geçilmesiyle birlikte tablet ve bilgisayar fiyatları da normale döndü.

Dikkat tablet fiyatları tekrardan artabilir!

Şimdi tekrardan vaka sayılarının artması ile birlikte okulların kapanması konusu gündeme getirildi. Hatta bazı bölgelerde eğitime başlayan sınıf seviyelerinin tekrardan uzaktan eğitime geçmesine karar verildi.

Hal böyle olunca iş bir kez daha tablet ve bilgisayarlara düştü. Eğer ülke genelinde tekrardan uzaktan eğitim söz konusu olursa tablet fiyatları bir kez daha yükselebilir. Elbette bu kesin demiyoruz. Fakat şu anda 1500 TL civarına hayli uygun fiyatlı tabletler satılıyor. Sizlere önerimiz eğer durumunuz varsa fiyatlar çok zamlanmadan makul bir tablet almanız yönünde olacaktır. Tabi ki yine de tercih sizlerin.

iPhone 13 serisi stok sıkıntısı çekebilir! İşte detaylar