Ana Sayfa Genel Dijital sağlık pasaportu olmadan seyahat etmek yasaklanacak

Dijital sağlık pasaportu olmadan seyahat etmek yasaklanacak

Dijital sağlık pasaportu son dönemlerin ilginç konularından bir tanesi. Her ülkenin farklı biri yaklaşımı olsa bile yine de genel olarak bu pasaportlar isteniyor.

Muhtemelen bugünlerde dijital sağlık pasaportu gibi bazı ilginç detaylara denk gelmişsinizdir. Duymayanlar için kısaca bir özet geçelim.

Sağlık pasaportları: Dünya genelinde seyahat etmek için en çok istenen belgeler arasında yer alacak. Yolculara ait aşılar ve diğer sağlık detayları buralarda yer alacak.

Sağlık pasaportu hakkında kısa bir bilgilendirme yaptıktan sonra konumuza dönelim. Sağlık pasaportlarının kullanımı ile ilgili tartışmalar Enuygun.com tarafından yapılan bazı açıklamalar ile yeniden alevlendi. Birçok kişinin ismini bile daha yeni yeni duyduğu bu pasaportlar, muhtemelen zorunluluk haline gelecek.

Birçok ülke uçuşlar için sağlık pasaportunu şart koşacak

Londra Heathrow ve New Jersey Newark Liberty Havalimanı’nda, ilk defa sağlık pasaportları denendi. Yapılan bu denemelerde işe yarar sonuçların alındığı görüldü. Gelen yolcuların sağlık ile ilgili pasaportları incelendi ve sonuç olarak hastalık riski taşıyıp taşımadıkları görüldü.

Dijital sağlık pasaportu

Avustralya başta olmak üzere dünya genelinde uçuşlar yapan birçok ülke yolcular için bu şartı istemeye başladı. Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği ise böyle bir uygulamanın herkes için şart olmaya başlayacağını söyledi. Pasaport ile ilgili bilgiler tek bir veri merkezinden yönetileceği de söylendi.

İşin açıkçası Türkiye’de yine benzer yöntemlerin uygulanması planlanıyor. İngiltere ve Güney Afrika içerisinde meydana gelen koronavirüs mutasyonları başka ülkelere bulaşabilir. Böyle bir durumda vakalar ile başa çıkmak çok daha zor hale gelecektir.

Henüz yeni bir kural haline gelmeye başlayan bu pasaportlar ile ilgili siz neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting