Destiny 2 rekorla başladı!


2017’nin en çok beklenen oyunlarından biri olan Destiny 2 nihayet çıkışını gerçekleştirdi. İşte oyunun çıkışı hakkındaki tüm detaylar.

Bir zamanlar Microsoft bünyesinde bulunan Bungie, Halo serisi ile tüm dikkatleri üzerine çekmişti. Stüdyonun, Microsoft ile yaşadığı anlaşmazlıklar yüzün yollar ayrılmış ve Bungie yoluna bağımsız bir geliştirici olarak devam etme kararı almıştı. Bungie’nin bağımsız olarak geliştirdiği ilk oyun olan Destiny, dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı.

PlayStation 4 ve Xbox One için satışa sunulan Destiny, online modları ile ön plana çıkan bir yapımdı. Activision’un desteği ile yayınlanan oyun konsollarda hatırı sayılır bir satış başarısına imza atmıştı.

Oyuncuların böylesine ilgi gösterdiği bir yapımın devam oyununun gelmemesi zaten düşünülemezdi. Bungie, uzun süredir gelişim aşamasında olan Destiny 2’yi geçtiğimiz gün satışa sundu. Bir süredir konsollarda ön sipariş sürecinde bulunan yapım satış rakamlarıyla da önemli bir başarıya imza attı.

Activision’dan yapılan açıklamada Destiny 2’nin bu yılki en iyi çıkış yapan konsol oyunu olduğu belirtildi. Oyun dünyasının önemli ismi, açıklama yaptı fakat herhangi bir rakam paylaşmadı.

destiny 2

Bu arada dip not olarak belirtelim. Destiny 2’nin PC versiyonu 24 Ekim’de raflardaki yerini alacak. Serinin ilk oyunu PC için yayınlanmamıştı. Bakalım 2. oyun ile PC’de nasıl bir başlangıca imza atılacak. Bekleyip göreceğiz.

PC oyuncularının Destiny 2’ye online modlarından ötürü ilgi göstermesi bekleniyor.


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin