Destiny 2, PC için artık indirilebilir

destiny 2

Kısa süre önce PlayStation 4 ve Xbox One için satışa sunulan Destiny 2, PC için ön yüklemeye açıldı. İşte konu hakkındaki detaylar.

Bungie tarafından geliştirilen Destiny 2, PlayStation 4 ve Xbox One için yaklaşık olarak 10 gün önce satışa sunulmuştu. Konsolların ardından sıra PC oyuncularına geldi. Bilindiği üzere ilk Destiny oyunu PC için yayınlanmamıştı. Dolayısıyla bu yapım PC oyuncuları için bir ilk anlamına da geliyor.

PC platformu için 24 Ekim’de yayınlanacak olan yapım için Bungie şimdiden harekete geçti. Yapımcı stüdyo tarafından yapılan açıklamada Destiny 2’nin PC için ön yüklemeye açıldığı belirtildi. Eğer Destiny 2’yi ön sipariş ile satın aldıysanız, Battle.net üzerinden indirebiliyorsunuz. Verilen bilgilere göre Destiny 2’nin ön yükleme boyutu 36GB. Elbette oyunun erişime açılacağı gün ekstradan bir ilk gün yaması indirmek zorunda da kalabilirsiniz. Bu durum şu an netlik kazanmış değil.

Dip not olarak Destiny 2’nin çıkış yaptığı platformlarda son derece olumlu eleştiriler aldığını da belirtelim. Eğer uzay temalı FPS oyunlarından hoşlanıyorsanız, yeni Destiny oyununu da mutlaka denemenizi tavsiye ederiz.

Zira bu yapımın arkasındaki stüdyo, Xbox’ın kült serilerinden biri olan Halo’nun yaratıcı ekibi tarafından kuruldu. Bilindiği üzere Bungie, Microsoft ile yollarını ayırmadan önce Halo projelerinde aktif olarak rol alıyordu. Zaten Destiny ve Halo arasında temasal olarak da önemli benzerlikler bulunuyor.