Ana sayfa Akıllı Telefon Apple, iPhone X'e olan talebi karşılayabilecek mi?

Apple, iPhone X’e olan talebi karşılayabilecek mi?

Akıllı telefon pazarının önemli isimlerinden biri olan Apple, yeni tanıttığı iPhone X için yeterli stoka sahip mi? İşte o sorunun yanıtı.

Geçtiğimiz günlerde Apple yeni nesil iPhone modelini tüm dünyaya tanıtmıştı. iPhone X ismi ile tanıtılan yeni nesil iPhone modeli, tasarım çizgisi ve teknik özellikleriyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı.

Apple’ın iPhone X’le getirdiği yeniliklerden biri olan Face ID ve 3D yüz algılama sistemi de teknoloji tutkunlarının ilgisini çekti. Bu yenilikçi teknolojinin, iPhone X’in satışlarını önemli oranda arttırması bekleniyor.

Dahası, 999 dolarlık satış fiyatına karşın, iPhone X’in 90 milyona yakın satabileceği de iddialar arasında. Bu konu hakkında önemli bir rapor hazırlayan ünlü Apple analisti Ming-Chi Kuo, Apple’ın iPhone X’e olan bu talebi karşılayacak stokunun olmadığını belirtti.

Kuo, 2017 sonuna kadar 40 milyona yakın iPhone X satılmasını beklediğini ve Apple’ın elinde bu kadar stok olmadığını dile getirdi. Ünlü analiste göre, Cupertino merkezli şirketin kısa süre içerisinde bu kadar iPhone X üretmesine de pek imkan yok. Zira Apple iPhone X için bir çok teknoloji firmasıyla işbirliği yapıyor.

Örneğin telefonun ekranı Samsung’dan, depolama birimleri Toshiba’dan, yonga setleri ise TMSC’den geliyor. Yani iPhoneX stoklarının zamanında yetişebilmesi için tüm bu firmaların da fazla mesai ile çalışması gerekiyor. Bu da bazı firmaların üretim kapasitesi göz önüne alındığında pek mümkün görünmüyor.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler