DC Comics Evreninin En Güçlü Karakterleri!


27 Mart’ta gösterime girecek Batman V Superman: Dawn of Justice filmiyle, tüm ilgileri üstünde toplayan çizgi roman devi DC Comics’in enlerini sizin için derledik.

Marvel’ın karakterleri, DC’ninkilere göre daima daha klişe ve kolay anlaşılabilir olmuştur. İki dev arasındaki fark Marvel’ın, en popüler karakterlerinin gerçek hayattan evrilmesi, DC Comics’in ise Tanrısal varlıklarla dolu bir mitoloji sunmasıdır.

Superman’in hem yerden yere vurulup, hem de Dünya’nın açık ara en popüler çizgi roman karakteri olmasının sebebi de, bir nevi Tanrı veya üst insan sayılmasıdır. Superman’in alternatif kişiliği Clark Kent’in silikliği bile, DC Comics’in, bu figürlere nasıl baktığının ispatıdır.

Peki bu ucu bucağı olmayan kurgusal evrenin en güçlü karakterleri kimler? Okuyucularımız için bir araya getirdik.

Presence

Tanrı, Yaratıcı, Her Şeye Kadir gibi ünvanlarla da anılan Presence, çoklu evreninin güçlü varlığıdır.

Great Evil Beast

Great Evil Beast, Presence’in ikiz kardeşi ve kaosun yaratıcısıdır. Öyle güçlüdür ki, ortaya çıktığında Lucifer bile kendisine müttefik aramak zorunda kalmıştır.

Lucifer Morningstar

Bu aralar, televizyon serisiyle de pek popüler olan Lucifer, Presence ve Great Evil Beast’den sonra, evrenin en güçlü varlığıdır. Yaratılmasında “Şeytan” esas alınsa da, yıllar içerisinde bu tema değişmiş ve Lucifer, düşmüş melek konseptiyle öne çıkmıştır.

Michael Demiurgos

Sadece Presence ve Great Evil Beast ondan kudretlidir ve sadece Lucifer onun dengidir. Michael, ismini anlaşılacağı üzere dinlerdeki “Mikail”den almıştır.

Spectre

DC

Tanrı’nın Gazabı olarak da bilinen Spectre, Presence izin verdiği sürece “O’nun” tüm güçlerine sahiptir.

Endless Ailesi

Destiny, Dream, Death, Destruction, Desire, Delirium ve Despair’den oluşan ölümsüz varlıklar, DC/Vertigo evreninin nadide figürlerindendir. Her biri ismini aldığı kavramın, vücutlaşmış halidir.

Anti-Monitor

Anti maddenin gücüyle dolan ve Mobius adıyla da bilinen cani, trilyonlarca canın yitip gitmesinden sorumludur. Anti Monitor, kadim ırk Monitor’lere isyan edip, kötülüğün cisimleşmiş hali durumuna gelmiştir.

Nekron

Yaşayan Ölülerin Efendisi olarak bilinen Nekron, “The Blackest Night” serisinde, tüm DC evrenini birbirine katmıştır. Daha önce ölmüş ve hayata dönmüş (Superman, Flash vb.) tüm karakterleri kontrol edip, tek bir hamlesiyle en güçlü varlıkları dahi (Elbette Lucifer, Michael, Spectre gibi varlıklar üstünde gücü yoktur) öldürebilir.

Imperiex

“Büyük Patlama”nın hayat bulmuş hali olan Imperiex, onlarca yıldız sisteminin çöküşünden sorumlu.

Phantom Stranger

Yine bir Hristiyanlık göndermesi. Ölümsüz Phantom Stranger, İncil’de İsa’ya ihanet eden Judas Iscariot’un çizgi roman versiyonu.

Superman One Million Prime

Superman’in en güçlü enkarnesi olan One Million Prime, on binlerce yıl boyunca pek çok güneşin hatta yaratılış kaynağı “The Source’un” gücünü absorbe etmiş ve hatta beşinci boyut varlıklarının, gücünü kendisine katmıştır.

Rao

Rao, her ne kadar Kripton’un kızıl güneşi olarak bilinse de, aslında kanlı canlı, Tanrısal bir varlıktır. Superman’in onun enkarnasyonu olduğunu ve güçlerinin çok küçük bir kısmına haiz olduğu düşünülür.

 

 

 


2 YORUM

  1. Burada hiç duymadığım isimler var great evil beast gibi birds Lucifer daha güçlü biliyorum Micheal den birde spectre nin gücünü bu kadar bilmiyordum

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin