Ana Sayfa Genel Yasa dışı emisyona 4.4 milyar dolar ceza!

Yasa dışı emisyona 4.4 milyar dolar ceza!

Alman otomotiv endüstrisinin bayrak taşıyıcısı Daimler AG, geçtiğimiz günlerde büyük bir emisyon skandalı ile sarsıldı. Skandalın faturası ise Alman üretici için oldukça ağır oldu.

Geçtiğimiz günlerde Alman otomotiv devi Mercedes-Benz’e Almanya Ulaştırma Bakanlığı tarafından kapsamlı bir emisyon soruşturması açıldı. Soruşturma şirketin üst kuruluşu Daimler AG CEO’su Dieter Zetsche tarafından yakından takip ediliyordu. Skandalın faturası ise bugün ortaya çıktı.

Daimler AG, tam 4.4 milyar dolar ceza ödeyecek!

Yaklaşık 750.000 otomobil etkilendiği skandalda araçlarda yasa dışı emisyon yazılımları bulunduğu açıklandı. Alman Ulaştırma Bakanı Andreas Scheuer, Pazartesi günü yaptığı açıklamada yüz binlerce otomobilin karıştığı emisyon skandalında her araç için 5.000 dolar ceza kestiklerini belirtti.

Daimler, Federal Motorlu Taşıtlar Kurumu’nun araçlardaki yazılımları yasa dışı olarak nitelendirmesi ile ilgili itiraz edeceğini açıklasa da soruşturma ile ilgili birçok soruyu yanıtsız bıraktı.  Yaşanan olay Alman basınında ikinci dieselgate skandalı olarak adlandırılıyor.

Daimler AG

Volkswagen üç yeni fabrika açacak!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting