Ana Sayfa Genel Daimler AG yeni bir emisyon skandalı ile karşı karşıya!

Daimler AG yeni bir emisyon skandalı ile karşı karşıya!

Almanya Federal Motorlu Taşıtlar Kurumu (KBA) geçtiğimiz gün yayımladığı raporda Daimler AG menşeli dizel motorlarda emisyon değerlerini manipüle eden cihazlar bulunduğunu açıkladı. İşte konu ile ilgili detaylar.

KBA Pazar günü yayımladığı raporda Daimler AG üretimi dizel motorlarda egzoz emisyon testlerini manipüle edebilecek niteliğe sahip birden fazla yasa dışı cihaz bulunduğunu bildirdi. Rapordaki en dikkat çekici detay ise söz konusu motorların, markanın Euro 6 standartlarına sahip olması. Ayrıca yetkililer bu son olaydan yaklaşık 1 milyon aracın etkilenebileceğini açıkladı.

Daimler AG: KBA ve Ulaştırma Bakanlığı ile kapsamlı ve şeffaf bir işbirliği içerisindeyiz

Daimler AG CEO’su Dieter Zetsche geçtiğimiz günlerde Mercedes-Benz’in dizel araçlarında tespit edilen usulsüzlüklerle ilgili Ulaştırma Bakanlığı’na bir ziyaret gerçekleştirdi. Zetsche, direkt olarak Almanya Ulaştırma Bakanı Andreas Scheuer ile görüştü. Görüşmenin gündeminde ise motorlarında yasa dışı emisyon cihazı kullanıldığı tespit edilen Mercedes-Benz C-Serisi ve Merecedes-Benz Vito modelleri vardı.

Alman otomotiv endüstrisinde sular bir türlü durulmuyor. Görüşmenin ardından henüz iki hafta bile geçmeden Dieter Zetsche, bugün Ulaştırma Bakanı Andreas Scheuer ile yeniden görüşecek.

Daimler AG

Porsche’nin elektrikli spor otomobili: Taycan

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting