Ana sayfa İnternet YouTube 480P çözünürlüğe geçiş yaptı!

YouTube 480P çözünürlüğe geçiş yaptı!

Coronavirus salgınından dolayı YouTube 480P çözünürlüğe dünya genelinde geçiş yaptı. Bu çözünürlük standartı Türkiye’de de geçerli olacak.

Dünya genelinde 420.000‘den fazla kişiye bulaşan Türkiye’de ise 1.872 vaka tespit edilen coronavirus (COVID-19) yüzünden tüm dünya eve kapanmış durumda. Herkes evde olduğu için vakit geçirmek adına Netflix, YouTube veya sosyal medya platformlarına yönelmişti. Yoğun bir internet trafiğinin oluşmasına neden olan bu olay için YouTube 480P çözünürlük planını devreye soktu.

Coronavirus’e iyi geldiği söylenen No Attack ilacını pazarlayan ünlülere soruşturma açıldı!

Bugünden itibaren YouTube’da video açtığınızda otomatik olarak çözünürlükte 480P’de olacak. Eğer dilerseniz bu çözünürlüğü 4K’ya kadar elle çıkarabileceksiniz. Çoğu insan YouTube’u müzik dinlemek için açıyor. Bu müzik kliplerinin 1080P veya daha yüksek çözünürlükte yüklenmesine gerek yok. Bu yüzden video bakmayacak olan kişiler 480P’de rahat rahat vakit geçirebilir.

YouTube 480P

YouTube’dan sonra Netflix‘in de böyle bir hamle yapacağını belirtelim. Netflix’in çözünürlüğü mü yoksa bitrate‘i mi düşüreceği ise henüz bilinmiyor. PlayStation cephesi ise Avrupa’da oyun indirme hızlarında kısıtılamaya gideceğini belirtti. Muhtemelen PlayStation bu kararı Türkiye’de de uygulayarak kendi kalesine bir gol daha atar.

Umarız bu kötü olaylardan dev firmalar bir ders çıkarır ve bant genişliklerini tüm dünyanın aynı anda kullanıyormuş gibi ayarlayama başlarlar.

Aksi durumda olası bir felakette insanlar uzun süre evlere kapanmak zorunda kalsa parasını ödediği hizmetlerden tam verimli bir şekilde faydalanamayacak.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

konsol fiyatları

Konsol fiyatları neden artıyor? Zam mı geldi yoksa fırsatçılık mı yapılıyor?

Konsol fiyatları corona virüsü salgını sonrasında Türkiye'de anlamsız bir şekilde artmaya başladı. Peki, zam mı geldi yoksa fırsatçılık mı yapılıyor? Corona virüsü salgınından dolayı dünya...

Son Haberler