Ana sayfa Genel Tinder tipinizi kontrol edecek

Tinder tipinizi kontrol edecek

Dünyaca popüler çöpçatan uygulaması Tinder tipinizi kontrol ederek profil fotoğraflarında doğru fotoğraf kullanıp kullanmadığınızı tespit etmeye başlıyor.

Kullanıcıların güvenlik sorunları ve sahte imajlarla arkadaş bulmaya çalışan dolandırıcılara karşı harekete geçen Tinder bazı yeni önlemleri hayata geçirdiğini duyurdu.

Tinder tipinizi görüp onay verecek

Buna göre kullanıcılar yeni profil açarken, yüklemek zorunda oldukları kimlik kartlarındkai fotoğrafın yanında, kimliklerini doğrulamak için bazı açılardan selfie çekmek zorunda olacaklar.

Bu selfie’ler ise “insan destekli yapay zeka” adı verilen bir sistemle kontrol edilecek. Yapay zeka eğer kimlik fotoğrafı ile selfiler arasında benzerlik bulamazsa devreye editörler girecek ve kimlik kontrolü yapacaklar. Dolayısıyla artık insanları sahte görüntülerle kandırmak ve buluşmaya getirmek mümkün olmayacak.

Tinder ayrıca, buluşma sırasında saldırıya uğrama riskine karşı da panik butonunu devreye sokacak. Böylece kullanıcılar buluşmaya gitmeden önce buluşacakları insanın hesabı, kimliği, buluşma noktası gibi verileri hesaplarına girecekler. Eğer buluşma sırasında panik butonuna basarlarsa, güvenlik kuvvetlerine telefonun lokasyonunun da yer aldığı bir alarm ulaşacak.

ABD Uzay Komutanlığı için Star Trek logosu

Tinder ve diğer çöpçatan uygulamaları, kullanıcıların güvenliğini sağlamak konusunda zayıf kaldıkları için sık sık eleştiri alıyordu. Tinder bu hamlesiyle, rakiplerine oranla çok daha güvenli bir uygulama olduğunun altını çizecek. Öte yandan panik butonunun ABD çok sık kullanılan “taciz suçlamasıyla tazminat isteme” furyasında patlamaya neden olabileceği ve bir gelir kapısına dönüşebileceği endişesi de yaşanıyor.

tinder tipinizi

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Samsung Galaxy M30s ile özgürlük sizde!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, hem ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek hem de uygun fiyatıyla yüzünüzü güldürecek yeni bir akıllı telefonla, Galaxy M30s ile karşımızda. Şık tasarıma,...

Son Haberler