Çocukluğumuzun Efsanesi Captain Power Dönüyor!

Phoenix Rising TV show sequel to Captain Power and the Soldiers of the Future in development e1469029967932

1980’lerde doğan neslin unutamadığı dizilerden biri olan Captain Power and the Soldiers of Future’ın yayın ömrü kısa olsa da, pek çok kişiyi ekran başına kilitlemişti. Şimdi bu kült yapım geri dönüyor.

Tim Dunigan, Peter MacNeill, Sven Thorsen, Maurice Dean Wint, Jessica Steen ve David Hemblen gibi isimlerin rol aldığı Captain Power, 1987 ve 1988 yılları arasında 25 bölüm olarak yayınlanmıştı. Hatta Commodore 64 için diziden ilham alan çok satan bir oyun geliştirilmişti. Captain Power’ın izlenme oranları yüksekti ancak başka sıkıntılar vardı. Pek çok kişiye göre, yapım, bir çocuk dizisinden ziyade yetişkinlere uygundu. Bu da, oyuncak satışlarını son derece olumsuz biçimde etkiledi. Bölüm başına, 1 milyon dolar gibi zamanında ciddi bir rakam olan yapım bütçesi eklendiğinde, yapım, maalesef yayından kaldırılmak zorunda kaldı.

captain power phoenix rising

Şimdi Captain Power, “Phoenix Rising” ile ekranlara geri dönüyor. Yapım bu kez, kesinlikle çocuklar için geliştirilmiyor. Aksine, her sezon 10 bölüm olarak yayınlanması planlanan dizi, bir saatlik film tadında, beyaz camla buluşacak. Dizi, kıyamet sonrası bir distopik (ütopya teriminin tersi, yaşanması zor kaos ile bezenmiş bir yapı) dünyada geçiyor. Serinin en dikkat çekici özelliği, sadece iyi adamlara değil, bozukluğun diğer yüzü karanlık taraf ve onların motivasyonlarına da eğileceği duyuruldu. Dizinin yönetmen ve senaristliğini Judith ve Garfield Reeves-Stevens ikilisi üstlenecek.

Dizi, 2017 yılının ilk çeyreğinde izleyicilerle buluşacak.

AMD, Radeon Pro WX ile En Ucuz VR Kitini Sunacak!