Clubhouse bünyesine mesajlaşma özelliği ekliyor

Clubhouse bünyesine mesajlaşma özelliği ekliyor

Sosyal ses uygulaması Clubhouse, Perşembe günü yaptığı duyuruya göre sesli odalarına bir metin sohbet işlevi ekliyor. İşte detaylar.

Discord veya Zoom üzerinde olduğu gibi Clubhouse da, konuşmak istemeyen kullanıcılar için mesajlaşma bölümü başlatıyor. Yalnızca sesli bir uygulama olmasıyla tanınan şirketin metin de içermesi mantıksız görünse de, değişiklik bazı kullanıcıların istediği bir şeydi. Özellikle birkaç ünlü konuşmacının hakim olduğu ekstra geniş odalarda veya odalarda, bazı kişilerin konuşmaya katılmasının tek yolu bir sohbet işlevi olabilir.

Clubhouse bünyesine mesajlaşma özelliği ekliyor

Ancak, Twitch kullanan herkesin onaylayabileceği gibi mesajlaşma sekmesi genelde karmaşıklığa da yol açıyor. Bu yüzden de içerik oluşturucuların odalarının kontrolden çıkmasını önlemek için birkaç yol belirlendi. İçerik oluşturucular, mesajları silmek ve rahatsız edici kullanıcıları odadan atmak için modlar atayabilir. Ayrıca Clubhouse kullanıcı yönergelerini ihlal eden mesajları platforma bildirebilirsiniz. Odalarını yalnızca sesli tutmayı tercih edenler için, sohbet odası işlevi isteğe bağlıdır. İçerik oluşturucular, odalarını oluştururken oda içi sohbeti devre dışı bırakabilir. Odanızın sesini kaydetmeyi seçerseniz, yazılı sohbet günlüğü de kaydedilir. Facebook, Twitter, LinkedIn ve Reddit gibi sosyal platformlar Clubhouse benzeri özellikler ekledikçe, sesle tanınan uygulama da sosyal medyanın geri kalanına benzemeye başlıyor. Bir zamanlar yalnızca bir mobil uygulama olarak kullanılabilen Clubhouse, geçen ay insanların konuşmaları masaüstlerinde dinlemeleri için bir yol sundu. Kullanıcılar Backchannel ile birbirlerine direkt mesaj da gönderebilirler. Canlı sesli sohbet odaları bir yenilik olmaktan çıktıkça, Clubhouse rakiplerine ayak uydurabilmek için muhtemelen yaratıcı olmak zorunda kalacak.

Rüzgar enerjisi konusunda en çok kurulum yapan 3. ülke oldu