Ana Sayfa Genel Çin yapay zeka alanında lider olmak istiyor

Çin yapay zeka alanında lider olmak istiyor

Uzun bir süredir hızlı bir şekilde gelişim gösteren Çin yapa zeka ile ilgili önemli gelişmeler yaşanıyor. Şirketin devasa bir veriye sahip olması bu konuda en büyük avantajlar içerisinde yer alıyor.

Her devlet yapay zeka  teknolojileri ile belirli ölçülerde ilgileniyor. Çin ise en dikkat çekici işlerden bir tanesi olan Yapay zeka güvenlik çalışmaları üzerinde yoğunlaşıyor. Ekonomik açıdan en güçlü ülkeler içerisinde yer almaya çalışan ve halkına refah sunmak isteyen Çin, çalışmalarını hızla devam ettiriyor.

Çin yapay zeka teknolojisinde büyük ivme kazandı

İlk yapay zekâlı haber spikeri, müfredata eklenen yapay zekâ dersleri, cinayetlerin yapay zekâyla çözülmesi tarzındaki birçok gelişme Çin tarafından sağlandı. Bu, hem Çin hem de dünya için önemli bir gelişme.

Çin yapay zeka teknolojisini daha çok güvenlik alanında kullanmak istiyor. Vatandaşlarına puanlar vererek onların toplum içerisindeki konumlarını belirleyen ülke, oldukça büyük tartışmalara da neden olmuştu. Toplum düzeninden sorumlu polis, hâkimler, politikacılar, medya, idare merkezleri gibi yapılar her yerde aktif olarak yer alıyordu.

Özgürlük ve güvenlik içerisinde denge kurmak zorunda olan ülkeler her zaman büyük bir ikileme düşmüştür. Çin bu konuda en istikrarlı davranan ülke konumunda ve bunda yapay zekanın ciddi bir etkisi var. Sizce Çin’in bu alandaki çalışmaları nasıl değerlendirilebilir? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

Çin’in gizemli roketi sessizce fırlatıldı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting