Ana sayfa Genel Çin kripto para birimini her an duyurabilir

Çin kripto para birimini her an duyurabilir

Çin kripto parayı ekonomisine resmen adapte edecek ilk ülke olabilir. Her ne kadar Venezualla resmi dijital para çıkaran ilk ülke olsa da, Çin dijital parayı kağıt para alternatifi olarak günlük hayata sokmaya hazırlanıyor.

Çin kripto para çıkarıp ABD ile savaşacak

ABD ile yaşadığı “kur manipülatörü” krizi nedeniyle ekonomik bir kıskaç altında kalan Çin, ülke içinde daha stabil bir ekonomi yaratmak için dijital para kullanacak.

Ülkenin merkez bankası The People’s Bank of China kripto para konusunda 5 yıldır çalışıyor. Henüz ismi konulmamış olan dijital para, alışıldık kripto paralara oranla çok daha komplike bir yapıya sahip olacak.

Yeni para birimi hem merkez bankası hem de özel bankaların ortak çalışmasıyla üretilecek. Yeni para, bankalar arası para transferi için olduğu gibi, alışverişlerde de kullanılabilecek.

Tam anlamıyla “blockchain” kullanılmadığını vurgulayan Çin’li yetkililer, bunun yeni bir teknoloji olduğunu ve alışılmış kripto paralardan daha güvenli olacağını da dile getiriyorlar.

Yeni Çin para biriminin ne zaman piyasaya çıkacağı ise şimdilik net değil.

Bilimsel araştırmalar en güvenli yolculukların sırrını çözdü

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Corona virüsü aşısı bulundu mu?

Son günlerde dünya gündemini meşgul eden Corona virüsüne karşı aşı geliştirildi mi? İşte corona virüsü aşısı bulundu mu sorusunun yanıtı. Neredeyse her yıl yeni bir...

Son Haberler