Chrome yeni güncelleme ile artık çok daha kişiselleştirilebilir bir hale geldi

Google, Chrome'da yeni özellik ayarı deniyor

Dünyanın en popüler internet tarayıcılarından biri olan Chrome, rekabette geri kalmamak adına oldukça önemli bir güncelleme aldı.

Chrome yeni güncelleme ile artık çok daha kişiselleştirilebilir bir hale geldi. Web tarayıcılarının dünyası, artan rekabetle hız kazanıyor. Google Chrome popülerliğini korusa da, diğerleri bu yarıştan çekilmiş değil. Microsoft Edge ve Opera, kullanıcıları kendilerine çekmek adına yeni özellikler eklemekte. Edge özellikle yapay zeka odaklı özelliklerle öne çıkmayı hedefliyor. Google da bu durum karşısında sessiz kalmıyor ve Chrome’a sürekli yenilikler getiriyor. Kısa bir süre önce Google, Chrome için yeni bir yan panel duyurdu. Bu panel, kullanıcılara tarayıcılarının görünümünü ve hissini özelleştirebilme imkanı sunuyor. İşte detaylar…

Chrome, tarayıcınızın görünümünü özelleştirecek

Google, kullanıcıların tarayıcılarının görünümünü ve hissini kişiselleştirebilmelerine imkan sağlayacak yeni bir yan panel duyurdu. Bu yeni yan panel, arka plan resmini, temayı ve renkleri değiştirme gibi çeşitli seçenekleri barındırıyor. Yeni yan paneline ulaşmak için, Chrome’da yeni bir sekme açmanız ve sağ alt köşede bulunan “Chrome’u Özelleştir” simgesine tıklamanız gerekiyor.

Google Chrome yeni güvenlik güncellemesini duyurdu!

Chrome yeni güncelleme ile artık çok daha kişiselleştirilebilir bir hale geldi

Yeni panel, ekranın sağ tarafında açılacak. İlk seçenek olarak, arka plan resmi özelleştirmesi sunulmakta. Manzara, deniz manzarası ve soyut sanat gibi çeşitli resimlerden tercih yapabileceksiniz. Kendi resminizi de bu kısma yükleyebilirsiniz. Bir sonraki seçenek tema. Chrome, Klasik Chrome, Chrome Renkleri ve Manzaralar gibi çeşitli temaları sizlere sunuyor.

Google, Chrome'da yeni özellik ayarı deniyor

Ayrıca, kendi temanızı da oluşturabileceksiniz. Panelin son seçeneği ise renkler. Mavi, kırmızı, yeşil ve turuncu gibi çeşitli renklerden birini seçebilirsiniz. Kendi renk düzeninizi de oluşturabilirsiniz. Yaptığınız değişiklikleri “Kaydet” butonuna tıklayarak uygulayabilirsiniz. Bu değişiklikler hemen etkinleşecektir. Yeni Chrome yan paneli, tarayıcınızın görünümünü ve hissini kişiselleştirmenin harika bir yoludur. Birçok seçenek arasından seçim yaparak, kendi tarzınıza uygun bir Chrome deneyimi oluşturabilirsiniz. Chrome yeni güncelleme ile artık çok daha kişiselleştirilebilir bir hale geldi.

Nothing Phone (2)’nin çıkış tarihi açıklandı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir