Çentikli laptop tasarımı çok fazla ilgi görmedi

Apple geçtiğimiz çeyrekte rekor sayıda MacBook sattığını duyurdu

Apple ilk çentikli iPhone modelini tanıttığında bu tasarım çokça taklit edilmişti. Fakat aynı durum laptop pazarında karşılık bulmadı. Apple’ın çentikli laptop çizgisini diğer üreticiler fazla umursamadı.

Çentikli laptop tasarımı çok fazla ilgi görmedi. Apple geçtiğimiz yıl MacBook tasarmında önemli bir değişikliğe gitmiş ve çentikli bir çerçeveye geçiş yapmıştı. Peki yeni nesil MacBook modellerinde kullanılan bu çentik tasarımı farklı markalarda da karşımıza çıktı mı?

Apple, App Store'daki kumar uygulamalarının reklamını duraklattı

Açıkçası bu sorunun cevabını tahmin etmek çok da güç değil. Keza Apple’ın teknoloji tarafındaki her hareketi taklit ediliyor. Bu duruma daha önce defalarca şahit olmuştuk. Dolayısıyla bu durumun tekrarlanmaması için de bir neden bulunmuyor. Lakin durum bu sefer, bu şekilde gelişmedi. Diğer üreticiler çentikli laptop çerçevesine çok da ılımlı yaklaşmadı.

macbook pro

Çentikli laptop tasarımı çok fazla ilgi görmedi

Konu hakkında değerlendirmelerde bulunan bazı analistler, çentik tasarımına sahip laptop modellerinin fazla yaygınlaşmamasını, kullanıcıların beklentileri ile kıyasladı. Nitekim bu tasarım çizgisi kullanıcılar tarafından da çok fazla benimsenmemiş.

Hali hazırda pek çok laptop üreticisi baz modellerinde çerçeveleri olabildiğince ince tutmaya çalışıyor. Hatta bazı isimler sırf bu yüzden kamera modülünü farklı noktalara yerleştirmeyi bile denedi. Örneğin Huawei kamera modülünü klavyeye yerleştirmişti. Fakat bu tasarım çok tutmadı.

Apple'ı M2 MacBook Pro'ları önümüzdeki Mart'ta gelebilir

Dolayısıyla çentikli tasarım yerine ince çerçeveli tasarımlar ile kamera tarafındaki olumsuz tablo ortadan kalkabilir. Bakalım çentikli ekran tasarımını uygulamaya başlayan ilk isim kim olacak? Bunu merakla bekliyoruz. Bu arada merak edenler için belirtelim. Dizüstü bilgisayarlarda çentikli tasarımı kullanan ilk isim Apple oldu.

Lenovo, 10.3 inçlik yeni tableti için hazırlanıyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir