Artık moda tam ekranlı akıllı telefonlar!


Akıllı telefon pazarındaki çentikli ekran rüzgarı çabuk dindi. Artık üreticiler tam ekranlı akıllı telefonlar üzerine yoğunlaşıyor. İşte konu hakkındaki tüm detaylar.

Akıllı telefon sektöründe 2017 yılında başlayan değişim rüzgarları hız kesmeden devam ediyor. Geçtiğimiz yıl, pek çok üretici tasarım anlamında önemli adımlar atmıştı. Fitili ilk ateşleyen firma ise Essential oldu.

Genel olarak çentiği kullanan ilk firmanın Apple olduğu düşünülebilir. Fakat Apple’dan önce çentikli tasarımı ilk kullanan şirket Essential olmuştu. Android’in kurucu ortaklarından biri olan Andy Rubin’in sahibi olduğu şirket, satışa sunduğu Essential Phone ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Elbette Essential Phone pazarlama aşamasında yaşadığı sorunlar neticesinde oldukça kısıtlı bir kullanıcı ağına erişebilmişti.

Apple büyük etkinliğinde neler tanıtacak?

Bu durum çentik modasının Apple ile yayılmasına neden oldu. Apple’ın geçtiğimiz yıl Kasım ayında tanıttığı iPhone X modeli, çentikli tasarımı ve uçtan uca ekranıyla hayli şık bir görünüme sahipti. Nitekim kullanıcılar tarafından da beğenilen bu tasarımın, diğer üreticiler tarafından taklit edilmesi pek uzun sürmedi.


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin