Capcom Home Arcade duyuruldu! İşte fiyatı!


Capcom TV’leri atari salonlarındaki arcade makinalarına dönüştürecek olan yeni konsolu Home Arcade’i tanıttı. İşte Capcom Home Arcade hakkındaki tüm detaylar.

Son dönemde retro konsolların hayli revaçta olduğunu söyleyebiliriz. 2000 öncesinde çıkmış olan hemen hemen tüm konsollar, sırayla “mini” versiyonlarıyla satışa sunuluyor. Nintendo’nun bir döneme damgasını vuran NES’in mini versiyonunu satışa sunmasıyla başlayan bu akım, hız kesmeden devam ediyor.

Evleri atari salonuna çevirecek Capcom Home Arcade tanıtıldı!

Son olarak oyun sektörünün köklü isimlerinden biri olan Capcom da bu akıma ayak uydurdu. Bilindiği üzere Capcom’un genel olarak konsol üreten bir firma değil. Şu aralar 30’lu yaşlarını süren nesil, Capcom’u ilk olarak atari salonlarındaki arcade makinalarıyla tanımıştı. O dönemde jetonla çalışan makinalarda en çok Capcom imzası taşıyan yapımlar tercih edilirdi. Bu durumun az çok farkında olan Capcom, geçtiğimiz gün evlerdeki TV’leri arcade makinalarına çevirebilecek yeni bir ürün tanıttı.

Capcom Home Arcade ismiyle tanıtılan yeni ürün içerisinde 16 oyunla gelecek. Basit bir şekilde HDMI ile TV’ye bağlanacak olan cihazla, evinizi bir anda atari salonuna çevirerek nostalji rüzgarları estirebileceksiniz. Dilerseniz Capcom Home Arcade için yayınlanan tanıtım videosuna yukarıdan göz atabilirsiniz.

Bu arada Capcom Home Arcade fiyatının 229 euro olduğunu da belirtelim. 25 Ekim’de raflardaki yerini alması beklenen konsolda aşağıdaki 16 oyun yer alacak.

1944: The Loop Master
Alien vs. Predator
Armored Warriors
Capcom Sports Club
Captain Commando
Cyberbots: Fullmetal Madness
Darkstalkers: The Night Warriors
ECO Fighters
Final Fight
Ghouls ‘n Ghosts
Giga Wing
Meta Man: The Power Battle
Progear
Street Fighter II: Hyper Fighting
Strider
Super Puzzle Fighter II: Turbo

Xbox One S All Digital tanıtıldı


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin