Ana sayfa Genel Call of Duty Mobile yayıncısını zengin etti!

Call of Duty Mobile yayıncısını zengin etti!

Activision’ın Timi Studios’a emanet ettiği Call of Duty Mobile ilk haftasında 100 milyondan fazla indirildi. İşte oyunun yapımcısına kazandırdığı para miktarı!

Son yıllarda oyun sektörünün mobil kanada doğru kaydığını sıklıkla dile getiriyoruz. Zira sektördeki dev isimlerin de mobil platformlarda boy göstermesi bu tezin doğruluğunu kanıtlıyor.

Mobil cihazlarda boy gösteren önemli isimlerden birisi de Call of Duty oldu. Oyun sektörünün köklü serisi, 1 Ekim itibariyle iOS ve Android cihazlar için çıkışını gerçekleştirmişti.

call of duty mobile

Call of Duty Mobile yayınlandığı ilk gün 20 milyonun üzerinde indirilerek önemli bir başarı elde etmişti. Oyun 3 gün sonunda ise 35 milyonluk indirilme barajını aşmıştı.

1 hafta sonunda CoD Mobile 100 milyonun üzerinde indirilerek mobil oyun tarihinde de bir rekora imza attı.

Sensor Tower tarafından paylaşılan bilgilere göre bu indirmelerin yüzde 57’i iOS’te, yüzde 43’ü ise Android cihazlarda gerçekleşmiş durumda. Ayrıca oyunun ilk haftasında yapımcısına yaklaşık olarak 18 milyon dolar kazandırdığı da belirtilmiş.

Bu gerçekten de muazzam bir başarı. Görünen o ki CoD Mobile, PUBG Mobile’ı tahtından edecek.

CoD Mobile oyuncular tarafından çok beğenildi

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler