Ana sayfa Dosya Konusu Call of Duty Mobile inceleme ve ipuçları

Call of Duty Mobile inceleme ve ipuçları

Oyun sektörünün köklü isimlerinden biri olan Call of Duty sonunda mobil platformlar için de yayınlandı. İşte Call of Duty Mobile inceleme ve oyun hakkındaki ipuçları.

İlk Call of Duty oyunu günümüzden yaklaşık olarak 16 yıl önce satışa sunulmuştu. Activision geçtiğimiz 16 yıl içerisinde seriyi önemli bir noktaya taşımayı başardı. Sektörün en köklü serilerinden biri haline gelen Call of Duty, şimdiye kadar pek çok platformda boy göstermişti. Sonunda Call of Duty iOS ve Android için de yayınlandı.

PES 2020 inceleme için tıklayın

Call of Duty Mobile ilk günden yoğun ilgiyle karşılandı. Kısa sürede 20 milyondan fazla indirilen yapım, hem iOS, hem de Android’te geniş bir oyuncu kitlesine ulaştı.

Peki CoD Mobile, oyun severlerin beklentisini ne derece karşılıyor. Şimdi bu konuyu masaya yatıralım.

Klasik Call of Duty deneyimi

Öncelikle şunu belirtmemiz gerekiyor. Eğer eski bir CoD oyuncusuysanız, yani CoD 4 Modern Warfare ve sonrası bir oyunda multiplayer deneyiminiz varsa, CoD Mobile size hiç de yabancı gelmeyecektir.

Oyuna ilk girdiğinizde kısa bir tanıtım bölümüyle karşılaşıyorsunuz. Yapımcı ekip oyun severlere iki farklı kontrol mekanizması sunuyor. Bunlardan birisi basit kontroller, diğeri ise gelişmiş kontroller.

Basit kontrollerde hedef simgesini düşmanınızın üzerine getirdiğinizde otomatik olarak ateş etmeye başlıyor. Gelişmiş kontrol sisteminde ise ateş seçeneği tamamen size bırakılmış.

Burada basit hedef sisteminin şöyle bir handikapı mevcut. Diyelim ki köşede bir düşman var. Dolayısıyla köşeyi tarayarak dönmek istiyorsunuz. Fakat hedef noktasında düşman görünmeden, ateş etmeniz mümkün olmuyor.

Kontrol tercihini yaptıktan sonra direkt olarak maçlara katılabiliyorsunuz. Oyunda şimdilik 2 farklı mod bulunuyor. Birisi klasik olarak takım halinde skora ulaşmaya çalıştığınız çoklu oyuncu modu, diğeri ise hayatta kalan son manga olmaya çalıştığınız battle royale.

Bu iki oyun modu da kendi arasında farklı modlara ayrılmış durumda. Dilediğiniz moda girerek hemen oyunu deneyimlemeye başlayabiliyorsunuz.

Sürekli birşeyler satma çabası

Call of Duty Mobile’a ilk girdiğiniz andan itibaren sürekli ekrana pop-up’lar geliyor. Şunu satın al, bunu satın al gibi ibarelerle karşılaşıyorsunuz. Fakat bunların hiç birine ihtiyacınız yok. Yani oyunda hiç bir şey satın almadan da yolunuza devam edebilirsiniz. O yüzden ekranınıza çıkan ibarelere fazla takılmayın.

Oyunda biraz karmaşık bir sistem söz konusu. Yani 3 – 4 farklı level atlama modülü mevcut. Oyunun menüsünde 15 – 20 dakika harcayarak tüm ekranları basit bir şekilde kavrayabiliyorsunuz.

Silah özelleştirmeleri ve oyun sırasında kullanacağınız perkler klasik CoD oyunlarındaki ile hemen hemen aynı. Belli öldürme serisine ulaştığınızda drone ile saldırı gerçekleştirebiliyor ya da yukarıdan düşmanlarınızın üzerine bir avcı füzesi indirebiliyorsunuz.

Geleceği parlak bir oyun

Açık konuşmak gerekirse Call of Duty Mobile geleceği parlak bir oyun. Şu anda oyunda eşleşmek için 4 – 5 saniye yeterli oluyor. Ayrıca az önce de belirttiğimiz gibi oyunda hiçbir ödeme yapmadan da pekala oynamanız mümkün. Yani öyle parayla ayırt edici silahlar vs. satılmıyor.

Bu sistemi CS GO’ya benzetmek mümkün. Para karşılığında yalnızca daha süslü silahlar alıyorsunuz. Aldığınız bu süslü silahlar sizi rakiplerinizden daha üstün bir konuma getirmiyor.

Call of Duty Mobile önümüzdeki dönemde PUBG Mobile’ı tahtından indirmeye en yakın isim gibi duruyor. Elbette oyunu hileciler basmadığı sürece. Şimdilik öyle yoğun bir hile kullanımı söz konusu değil. Fakat illa ki ilerleyen dönemlerde bu tarz oyuncuların sayısı da artacaktır. Lakin şimdilik CoD Mobile, akıllı telefonunuzda oynayabileceğiniz en sağlam oyunların başında geliyor.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler