Call of Duty Mobile çıkış tarihi belli oldu

Activision ve Tencent işbirliğiyle geliştirilen Call of Duty Mobile için yeni bir video yayınlandı. Ayrıca oyunun planlanan çıkış tarihi de açıklandı. İşte konu hakkındaki tüm detaylar.

Son dönemde oyun sektörünün mobil platformlara doğru kaydığı inkar edilemez bir gerçek. Sonuçta akıllı telefonlar hiçbir konsolun hitap etmediği ve muhtemelen de edemeyeceği kadar geniş bir kitleye erişiyor. Haliyle yapımcılar da bu durumu değerlendirip, pastadan paylarına düşeni almak istiyorlar.

Mobil platformlardaki oyun sayısının her geçen gün artması, oyun odaklı akıllı telefonların geliştirilmesine de zemin hazırladı. Hali hazırda oyun odaklı olarak üretilen pek çok akıllı telefon modeli mevcut.

Elbette bu tarz telefonların hedef kitlesi patlatmalı, atlamalı basit oyunlar değil. Zira bu tarz oyunları orta segmentteki basit bir telefonla da oynayabilirsiniz. Fakat önümüzdeki dönemde oyun severlerin beğenisine sunulacak olan Call of Duty Mobile gibi oyunları daha rahat oynamak istiyorsanız, oyun odaklı bir telefon almak isteyebilirsiniz.

Tencent tarafından geliştirilen Call of Duty Mobile online odaklı bir oyun olacak. Asıl güzel haber ise oyunun F2P yani ücretsiz olacağı. Elbette oyun içerisinde bazı ekstralar için ücret ödemeniz gerekebilir. Fakat hiçbir ücret ödemeden de oyunu dilediğiniz kadar oynayabileceksiniz.

Activision geçtiğimiz gün yeni mobil oyunu için kısa bir video yayınladı. Dilerseniz bu videoya yukarıdan göz atabilirsiniz. Oyunun tam sürümü iOS ve Android için 1 Ekim’de yayınlanacak.

Fortnite 10.31 güncellemesi yayınlandı

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin