Bu uygulama Google, Meta ve TikTok ile verilerinizi paylaşıyor

Bu uygulama Google, Meta ve TikTok ile verilerinizi paylaşıyor

İnterette güvenlik ve gizlilik son derece önemli olmuşken bu uygulama tepki topladı. Verileriniz paylaşılıyor. İşte detaylar.

Pandeminin ilk günlerinde popülarite kazanan tele sağlık girişimi Cerebral, bu hafta 3,1 milyondan fazla ABD’li hastanın kişisel verilerini Google, Meta ve TikTok gibi sosyal medya şirketleri ve reklamverenlerle paylaştığını açıkladı. TechCrunch tarafından ilk kez bildirildiği üzere bu uygulama verilerinizi paylaşıyor. Şirketin web sitesine yakın zamanda yüklenen bir bildirim, uygulamanın Meta gibi şirketlerin reklam amacıyla üçüncü taraf geliştiricilere sunduğu izleme komut dosyalarını, kullandığını ortaya koyuyor. Söz konusu uygulama Ekim 2019’da faaliyet gösteriyor.

Yakın zamanda yazılımının gözden geçirilmesinin ardından Cerebral, sağlık bilgileri olarak düzenlenebilecek belirli bilgileri ifşa ettiğini açıkladı. Cerebral’in paylaştığı veriler arasında isimler, telefon numaraları, doğum tarihleri ​​ve sigorta bilgileri yer alıyor. Bazı durumlarda şirket, hastaların danışmanlık randevuları bilgileri de ifşa etmiş olabilir. Cerebral’e göre sosyal güvenlik numaralarını, banka bilgilerini veya kredi kartı numaralarını ifşa etmedi.

Yeni Hyundai KONA

Bu uygulama Google, Meta ve TikTok ile verilerinizi paylaşıyor

Bu gözetimi öğrendikten sonra Cerebral, verilerin açığa çıkmasına neden olan izleme piksellerini “devre dışı bıraktığını, yeniden yapılandırdığını ve/veya kaldırdığını” söylüyor. “Ayrıca, gelecekte bu tür bilgilerin paylaşılması riskini daha da azaltmak için bilgi güvenliği uygulamalarımızı ve teknoloji inceleme süreçlerimizi geliştirdik.” ifadelerini eklediler. Gizliliğin son derece önemli olduğu bu dönemde uygulama bu tutumu ile fazlasıyla tepki topladı. Özellikle mental sağlık üzerine yoğunlaşan bu uygulama için veri paylaşımı hayal kırıklığı oldu denebilir.

Galaxy S23 Serisi için büyük bir kamera güncellemesi gelecek


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir