Ana SayfaGenelBruce Willis filmlerinde kendisinin yerine deepfake rol alacak!

Bruce Willis filmlerinde kendisinin yerine deepfake rol alacak!

Bruce Willis, afazi teşhisi konulduktan sonra oyunculuktan emekli olmuş olabilir, ancak onun bir versiyonu gelecekteki projelerde yer alacak. İşte tüm detaylar.

Geçen yıl, oyuncunun “dijital ikizi” Deepcake adlı bir şirket tarafından oluşturulan bir Rus telekom reklamında görülmüştü. Şimdi, şirketin web sitesine ve The Telegraph’a göre, gelecekteki film, reklam ve diğer projeler için haklarını Deepcake’ye sattığı bildiriliyor. Mühendisler, Bruce Willis sırasıyla 32 ve 42 yaşındayken Die Hard ve Fifth Element’teki içerikten dijital çift çizim oluşturdu. Şimdi şirketin AI platformundaki benzerliği ile, filmlerde artık karşımıza çıkan Willis’in kendisi değil deepfake ikizi olacak.

Bruce Willis filmlerinde kendisinin yerine deepfake rol alacak!

Ancak, Willis’in mülkü herhangi bir projede nihai onaya sahip olmaya devam edecek. Megafon reklamında Willis’in yüzü aktör Konstantin Solovyov ile değiştirildi. Bruce Willis, Deepcake ile ilgili yaptığı açıklamada, “Karakterimin hassasiyetini beğendim. Zamanda geriye gitmek benim için harika bir fırsat” dedi. “Modern teknolojinin gelişiyle iletişim kurabilir, çalışabilir ve çekimlere katılabilirim, hatta başka bir kıtada olabilirim. Bu benim için yepyeni ve ilginç bir deneyim ve ekibimize minnettarım.” ifadelerini kullandı.

Mart ayında Willis’in ailesi, iletişim ve kavrayışı bozan afazi teşhisi nedeniyle oyunculuktan emekli olduğunu duyurdu. Son birkaç yılda, 67 yaşındaki oyuncu, bilişsel durumuyla ilgili endişeler arasında bir dizi projede yer aldı. Uygulama tartışmalara neden oldu. Deepfake’lerin kalitesi büyük ölçüde değişiyor, ancak çoğu, sert hareketler, ölü gözler ve diğer sorunlar nedeniyle beğenilmyor, yine de filmlerde nasıl olacağını göreceğiz.

Oppo Reno 9 serisi hakkında ilk bilgiler ortaya çıkmaya başladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting