Ana SayfaGenelElon Musk'ın kurduğu Boring Company hızla büyüyor

Elon Musk’ın kurduğu Boring Company hızla büyüyor

Elon Musk’ın kurduğu Boring Company, projelerini hayata geçirmek için 657 milyon dolarlık bir yatırım daha aldı. Şirket bu fonu daha da büyümek için kullanacak.

Tesla ve SpaceX gibi şirketleri dünyanın en büyük şirketleri arasına sokmayı başaran Elon Musk, Boring Company ile de benzer bir başarıya imza atabilir. Musk’ın kurucusu olduğu şirket hızla büyüyor. Pazar değeri 5.7 milyar dolara ulaşan şirket, fon bulmak için gerçekleştirdiği son girişimde 657 milyon dolar daha yatırım almayı başardı. Şirket, bu yeni yatırımı kullanarak yeni mühendisler, yöneticiler ve çalışanlar işe alacak. Kısacası önümüzdeki aylarda şirket daha da büyüyecek.

Elon Musk attığı bir tweet yüzünden problem yaşıyor

Bildiğiniz gibi Boring Company, yeraltında dev tüneller kazarak kara ulaşımında devrim yaratmayı hedefliyor. Bu tünelleri kullanacak süper hızlı ulaşım araçları sayesinde mevcut hiçbir kara ulaşım aracının sunamadığı hızda bir ulaşım ağı kurulması planlanıyor.

Şirketin en son model Prufrock-2 makineleri sayesinde her yıl yaklaşık 1000 kilometre tünel kazabileceği söyleniyor.

Öte yandan bu hafta sağlanan fonun bir kısmının da Vegas Loop projesine gitmesi planlanıyor. Amerika’daki en büyük yer altı ulaşım sistemi olacak Vegas Loop’un tamamlandığında saatte 57 bin yolcu taşıması bekleniyor.

Tesla ile elektrikli arabaları yaygınlaştıran, SpaceX ile de uzay seyahati hayallerini gerçeğe dönüştürmeye yaklaşan Elon Musk, Boring Company ile de ulaşım alanında devrim yaratmaya hazırlanıyor. Tabii bu devrimin tam anlamıyla gerçekleşmesi için birkaç yıl daha beklememiz gerekiyor. Şimdilik şirketin tüm projeleri hala hazırlık aşamasında.

Logitech, uygun fiyatlı Lift kablosuz dikey fareyi piyasaya sürüyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting