Boğa yönlü Bitcoin indikatörleri artıyor

Bitcoin gizliliği ve spot güvenliği arttırdı! Fed başkanı

ABD’nin enflasyonla mücadele noktasında uyguladığı faiz politikaları piyasalardaki yatırımcılar için büyük önem arz ediyor. Bitcoin gibi kripto piyasalarındaki aktörler de ilgili gelişmeleri yakından takip ediyor.

Veriler ABD imalat sektörünün küçülmeye devam ettiğini gösteriyor. İşten çıkarmaların ve sektördeki daralmanın art arda sekizinci ayda da devam etmesiyle, en azından bu sektör açısından ekonomide belirli zorlanmalar olduğu görülüyor.

İnşaat sektöründe ise kamu ve özel sektör harcamalarının artmasıyla birlikte hafif bir büyüme bulunuyor. Mayıs ayında inşaat harcamalarının toplamda 1,925 trilyon dolara ulaşıp konsensus tahminlerini de aşması dikkat çekiyor. Diğer bir yandan, hizmet sektörü de büyümeye devam ederken, bu durumun tam aksine ABD istihdam piyasası son 30 ay baz alındığında en yavaş büyümeyi kaydetti.

Tüm bunlar ışığında, enflasyonun daha yapışkan olacağına dair bir kanaat oluşsa bile piyasa hareketleri bu görüşü desteklemiyor. Görüşüne göre, faizler tekrar yükselse bile enflasyonun 2024 yılından itibaren inmeye başlamasıyla faizlerin tekrar düşeceği değerlendiriliyor.

Bitcoin için fiyat artışı

Bitcoin indikatörleri ciddi oranda boğa sinyali veriyor

Makroekonomik gelişmeler teknik analizlerle destekleniyor. Ark İnvest’ten gelen veriler dolaşımdaki Bitcoin arzının, rekor bir oranının, yani yaklaşık yüzde 70’inin en az bir senedir hareketsiz kaldığını ortaya koyuyor. Bu gelişme yatırımcı tabanının giderek sağlamlaştığını ve Bitcoin yatırımcılarının uzun vadede Bitcoin’e olan güvenlerini açık bir şekilde gösteriyor.

Haftanın potansiyeli yüksek kriptoları Bitcoin

BlackRock, spot Bitcoin ETF’i için başvuru yaptığında NAV’a göre yüzde 42 iskontolu işlem görürken, bu değerde başvuru yaptıktan bugüne kadar yüzde 26,7 düşüş kaydedildi. Ayrıca, piyasa beklentisinin Blackrock’ın ETF başvurusunun onaylanacağı yönünde olduğunu gösteriyor.

Bununla birlikte, tezgâh üstü (OTC) piyasasında işlem gören Bitcoin bakiyesinin haziran ayında bir yıl içerisindeki en yüksek değere ulaşmasıyla birlikte kurumsal oyuncuların ve yatırım için büyük sermaye koyan şirketlerin kriptoya ilgisinin ne kadar arttığını gösteriyor. Ancak, BlackRock’un ETF başvurusunu yaptığı ilk günden bu yana kripto piyasalarına yönelik ilginin açık şekilde artması, piyasada türev ürünlerde al-sat yapan yatırımcıların hâkimiyetine işaret ediyor.

Borsalardaki USDT (Tether) rezervlerinde hızlı bir artış yaşanması kripto para piyasalarındaki en büyük stablecoin’in likiditesinin arttığını gösteriyor.

Yeni bir boğa hareketinin başında olabiliriz


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir